31.05.2018, 13:11

Niesamowity rzut wolny Michała Jureckiego (wideo)!

W pierwszym meczu finałowym o Mistrzostwo Polski wygraliśmy na wyjeździe z Orlen Wisłą Płock 33:28. Na pierwszy plan spotkania wysunął się rzut wolny Michała Jureckiego, wykonany już po upływie trzydziestu minut pierwszej części gry. Kto nie widział, niech szybciutko nadrabia zaległości!

Pierwsza połowa meczu miała zakończyć się wynikiem 14:11 dla kielczan. Po upływie regulaminowych trzydziestu minut sędziowie podyktowali jednak bezpośredni rzut wolny, do którego podszedł Michał Jurecki. Dzidziuś ustawił się w wyznaczonym miejscu, mając przed sobą mur obrońców. Wychylił się w prawo, po czym tuż nad boiskiem, sam niemal już na nim leżąc, w ekwilibrystyczny sposób, puścił piłkę między słupki Marcina Wicharego! Bramkarz Płocka nie miał nic do powiedzenia. Nasz kapitan przed zejściem do szatni podwyższył wynik na 15:11, po czym utonął w objęciach kolegów z drużyny. To trzeba zobaczyć!