21.11.2005, 23:15

Półfinały szkół podstawowych

Ostatni dzień półfinałów. Równolegle w Wolicy i Busku Zdroju rozgrywaliśmy ostatnie mecze o awans do ścisłego finału II turnieju Małej Ligi Piłki Ręcznej. Busko Zdrój z wielką pompą powitało zawodników. Pani Naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Buska Jolanta Maj serdecznie i ciepło pozdrowiła zawodników, a pan dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Busku Marek Madetko życzył chłopcom, aby duch walki nie opuszczał ich przez cały dzień. Losowanie i na parkiecie pozostali goście. Obydwa zespoły bardzo stremowane, mało skuteczne i wynik bardzo niski, bo zaledwie 7-1 dla Miedzierzy. Tylko kibice z Królewca w czerwonych czapeczkach, białych bluzkach, z zielonymi pomponami od początku trzymali fason i transparent: „My Królewiec się nie damy i dziś wszystkich pokonamy”. Z tym ostatnim było kiepsko... Trzeci mecz – na parkiecie zespoły z Buska. Obie drużyny bardzo waleczne, ale aż 16 piłek musiał wyjmować z siatki bramkarz „Jedynki”, gdy tymczasem z „Trójki” tylko trzy. Chybionych bramek było sporo, a jak zwykle dobitnie podsumowywał sytuację jeden z trenerów krzycząc „Miałeś wjazd jak wrota do stodoły”. Kibiców z Buska jakby nie było – może ten pierwszy zimowy dzień tak ich rozleniwił… Za to pan Przemek Majcher, trener gospodarzy, dwoił się i troił, aby wszystkim dogodzić. Miedzierza – Busko 1, obie drużyny mając na koncie dwa zwycięstwa wiedziały już, że wchodzą do finałów, tylko była kwestia, która drużyna będzie grał o pierwsze miejsce. Gimnazjum nr 1 z Buska Zdroju zagra w Kielcach ze zwycięzcą z Wolicy

Szkoła Podstawowa nr 3 Busko – Szkoła Podstawowa Królewiec 6-3

Dzisiejszy półfinał szkół podstawowych stał na bardzo wysokim sportowym poziomie. Do ostatniego gwizdka sędziów nie było wiadomo, które zespoły awansują do finałów. Wolica przywitała Małą Ligę Piłki Ręcznej transparentem „Gości chętnie zapraszamy, ale wygrać im nie damy”. Pani dyrektor Nina Budziosz uroczyście otworzyła dzisiejszy dzień sportowego święta.
W pierwszym meczu spotkały się zespoły SP 25 Kielce i SP Szerzawy, po wyrównanej pierwszej połowie /8:6/ zwycięstwo kielczan 18:11. W następnym meczu Szerzawy uległy drużynie z Wolicy 7:15, znów po bardzo dobrej grze w pierwszej połowie /5:6/. Duże słowa uznania dla zespołu z Szerzaw za wspaniałą postawę zarówna na boisku jak i po za nim. W kolejnym meczu SP 32 pokonało Wolicę 17:7. W tej sytuacji wszyscy czekali na mecz dnia, pojedynek derbowy SP 25 i SP 32, który w opiniach obserwatorów miał dać odpowiedź, która z tych szkół zagra w finale o I miejsce.
Po wyrównanej walce zwycięstwo 14:12 odnieśli zawodnicy SP32, przegrywając do przerwy 5:7. Wszystko wydawało się rozstrzygnięte. Nikt nie przewidział tego co stało się później. Ambitnie grający zespół gospodarzy, w którym nie wystąpił z powodu choroby najlepszy zawodnik Adama Chodur, przegrywając z SP25 do przerwy 4:7, osiągnął zwycięstwo 15:10. Ten wynik jak się później okazało, po zwycięstwie SP32 z Szerzawami dał I miejsce w turnieju półfinałowym dla SP32, a drużynę SP 32 zepchnął na II miejsce. Wolica mając tyle samo punktów co zwycięscy zajęła III miejsce, walkę o finał przegrała różnicą 2 bramek. Bardzo podobały się występy cheerleaders , które tańczyły w czasie przerw a w trakcie zawodów dopingowały swoje zespoły.
Podsumowując, wspaniała zabawa, emocje sięgające zenitu i naganne zachowanie, którego dopuścili się niektórzy uczniowie jednej z kieleckich szkół pozostawiając po sobie ogromny bałagan i szkody w sali lekcyjnej służącej im za szatnię.
Należy w tym miejscu przypomnieć i podkreślić, że główne przesłanie Małej Ligi to: wychowanie dzieci i młodzieży poprzez sport, fair play a nie wynik sportowy za wszelką cenę.