15.11.2005, 23:22

Jedną bramką....

Drugi dzień bardzo emocjonujących półfinałów rozpoczął się punktualnie o godzinie 9.00 w gościnnych progach Profilowanego Liceum w Nowinach. Dyrektor Ryszard Mańko jak zwykle bardzo serdecznie przywitał przybyłych gości. Zawodnikom i kibicom życzył wielu sportowych wrażeń, a Grażynie Jarosz aby wytrwała nie tylko do tegorocznych finałów, ale już dziś nabierała sił do zaplanowania III edycji Małej Ligi Piłki Ręcznej. Sędziowie Michał Cieślik i Paweł Popiel przeprowadzili losowanie, w którym ustalono kolejność rozgrywanych meczy i … zaczęło się. LP Nowiny dosyć łatwo wygrało pierwsze spotkanie z zawodnikami z ZTiO z Buska Zdroju. Drugi mecz już nie był tak prosty. Drużyna z Nowin mimo wielkiej pomocy kibiców nie dała rady pokonać przeciwnika z ZSP nr 1 z Kielc. Po tej zaciętej walce chłopcy z Nowin nie mieli nawet ochoty na pyszne pączki, które dla wszystkich zawodników przygotował pan dyrektor Mańko. Podczas spotkania Buska z Końskimi trener Grzegorz Owsiński głośno sekundując swoim podopiecznym wprowadził w tak dobry nastrój całą halę, że wynik meczu zupełnie nie był istotny. Nawet obserwujący dzisiejszy turniej trener Gimnazjum nr 10 w Kielcach Zdzisław Wieczorek z dużym uznaniem patrzył na swojego kolegę. W ostatnim spotkaniu gospodarze podejmowali liceum z Końskich. Do 7 minuty prowadził zespół z Końskich, a w 10 minucie szala zwycięstwa przechyliła się na stronę liceum z Nowin. Pierwsza połowa zakończyła się dwubramkową przewagą dla Nowin. Publiczność szalała, a zawodnicy obydwu drużyn dzielnie walczyli o punkty. Druga połowa spotkania należała do drużyny gospodarzy. Wynik 30-21 zadecydował o wyjściu Nowin z pierwszego miejsca w grupie. Końskie zagrają o trzecie miejsce, a najbardziej przegraną drużyną był dzisiaj ZSP nr 1 Kielce, które całe półfinały przegrały zaledwie jedną bramką.