09.11.2005, 17:27

Co znaczy bramkarz...

RELACJA LIVE- MINUTA PO MINUCIE PO KLIKNIĘCIU NA LINK- relacja na żywo z meczu Olimpia Piekary Śl.- Vive Kielce

Vive Kielce wygrało nie wysoko, ale pewnie, ponieważ gospodarze ani raz nie zagrozili poważniej temu by końcowy wynik był na ich korzyść.
- To mimo wszystko był trudny mecz- mówił zaraz po jego zakończeniu D.Nikulenko. - Dobrze, że zagrał cały zespół i wygraliśmy nie tracąc za wiele sił.

Jedynie do 8 minuty (remis 5:5) pojedynek był w miarę wyrównany a kielczanie może nie przebudzeni po podróży do Piekar dopiero wchodzili w swój rytm. Po 4 bramkach z rzędu zrobiło się 5:9, w 25 minucie kielczanie prowadzili 9:14. Znakomiecie w kieleckiej bramce spisywał się Rafał Bernacki broniąc kolejne rzuty naszych przeciwników. I to bez różnicy, czy to była akcja pozycyjna, czy kontrataki czy też wydawało by się stuprocentowe rzuty kołowego. Bernacki był momentami wielki. Nikogo chyba nie dziwi więc, że pod koniec meczu dostał oklaski również od kibiców z Piekar.
Ale zanim to nastąpiło były kolejne interwencje w drugiej części meczu. Wydaje się, że nasz zespół mógł wygrać zdecydowanie wyżej, ale brakowało czasem skuteczności. W 43 minucie gospodarze byli najbliżej dogonienia naszego zespołu. Doszli do wyniku 18:21. Wtedy kojelną kontra padła łupem Bernackiego. Później sytuacja się unormowała. Dobrze radzili sobie obaj rozgrywający- Romasz Rosiński, Dima Nikulenko. Właśnie po trzech bramkach tego pierwszego Vive na 2 minuty przed końcem prowadziło już 28:21. Ostatnie dwa trafienia należały do miejscowych, a ostatnia akcja meczu (również w wykonaniu Olimpii) podsumowała cały mecz i dominację w nim naszego bramkarza. Bernacki tym razem obronił rzut "angielką", wystawiając prawą nogę za lewą...