26.10.2005, 21:19

Takiego dopingu jeszcze nie było

Bidziny dla nas po raz drugi, ale dla szkół podstawowych z III grupy po raz pierwszy. Jak zwykle w tej szkole uroczyście i podniośle. Tym razem powitała nas pani dyrektor Marzena Tomczyk. Pozdrowiła każdą drużynę i życzyła przybyłej młodzieży udanych zawodów. Początek dnia był bardzo spokojny. Pierwszy mecz i pierwsze zwycięstwo dla SP Kielce nr 25 nie zapowiadało obfitującego w tak wielkie emocje dnia. Już drugi mecz podniósł poziom adrenaliny całej sali. Pojedynek Kielce 25 – Kielce 32 trzymał w napięciu do ostatniej minuty. Szala zwycięstwa przechodziła z jednej strony na drugą. 13 minuta spotkania 9-9, 15 minuta 10-10, … 22 minuta 14-14, ale ostatnia minuta należała już tylko do szkoły „25”. Nic nie pomogło wspomaganie trenera Krzysztofa Stodulskiego i wspaniałych kibiców. Powiewające z trybun flagi szkolne, okrzyki, piski i wielkie brawa nie pomogły „25”. Szkoła „32” zakończyła spotkanie z dwoma bramkami przewagi. Nie minęło pół godziny i kolejne bardzo emocjonujące spotkanie PSP Czajków i SP 32 Kielce decydujące o wejściu jednej z drużyn do półfinałów. Pierwsza połowa 6:6, szał na trybunach. Wynik 13-10 zadecydował o awansie SP nr 32 z Kielc. Podczas ostatniego spotkania SP 25 Kielce – PSP Bidziny kibice przeszli samych siebie! Wspomagali drużyny na „najwyższych obrotach”. Jeden wielki pisk i krzyk dolatywał z trybun. Wynik 4-1 dla Kielc utrzymywał się aż przez 20 minut. Zawodnicy z „25” rzucili kolejną bramkę. Kibice jeszcze mocniej zaczęli dopingować swoje drużyny. Spotkanie bramkowo wygrały Kielce, ale gdyby tablica wskazywała poziom emocji kibiców, na pewno wynik byłby remisowy z lekką przewagą dla Bidzin. Na zakończenie specjalnie dla swoich chłopców ze Szkoły Podstawowej 25 Z Kielc, którzy 18 listopada zagrają mecze o wejście do finału, taniec radości wykonały ich szkolne koleżanki – cheerleaderki. Jutro w Wolicy poznamy ostatnich półfinalistów II edycji Małej Ligi Piłki Ręcznej.