05.08.2005, 22:40

Wygrana w Zawierciu

Do Zawiercia trener Zbigniew Tłuczyński zabrał 17 zawodników i wszyscy prócz Tomka Jeżewskiego mieli szansę gry. Wszyscy wypadli w dzisiejszym meczu dobrze, jako zespół na pewno lepiej niż ostatnio w Piotrkowi Trybunalskim. - Nadal są jednak mankamenty, w ataku i obroni i nad tym będziemy pracować- mówił po meczy trener naszego zespołu. Kolejne sparingi Vive czekają za tydzień, kiedy to zespół wyjeżdza na małe tourne - do Obornik Śląskich, Chrzanowa i Mielca.

Jedynie na początku spotkania gospodarze toczyli wyrównaną walkę z naszym zespołem, a to też tylko dlatego, że Vive miało słabą skuteczność i popełniało wiele błędów. W 6 minucie było więc 1:3, kielczanie wyrównali dopiero po 11 minutach gry na 4:4. Po kwadransie gry notowaliśmy wynik 6:6 i dopiero wtedy nasz zespół wyszedł na wyraźne prowadzenie. Bramki R.Wasiaka, P. Podsiadły i W.Zydronia dały prowadzenie 9:6. Taka właśnie 3-4 bramkowa różnica bramkowa utrzymywała się do końca tej części meczu i jedynie na koniec dzięki bramkom G.Giebiela goście zmniejszyli nieco stratę.

Druga połowa to już przewaga Vive nie do podważenia. Trener dokonał kilku zmian, z boiska zeszli wcześniej grający P.Podsiadło, T.Rosiński, R. Wasiak, W. Zydroń, P. Kuchczyński- czyli część dzisiejszej pierwszej siódemki.

Na początek dwa rzuty karne obronił M. Stęczniewski, zespół grał skutecznie w defensywie przez co zdobywaliśmy dużo bramek z kontrataków- w sumie około 15. W 40 minucie było już 15:21 a w 56 po serii bramek naszego zespołu- 22:34.

Drugą część meczu Vive wygrało 22:10, co świadczy o jednostronności spotkania, mimo tego iż miejscowi grali z godną pochwały ambicją. Ale jak to spiker na koniec powiedział- przegrać z sześciokrotnym Mistrzem Polski to nie wstyd.

W spotkaniu nie grał Pavel Nikiforov, który wrócił do swojego kraju po wizę.

Vive: Bernacki, Stęczniewski, Kuczyński; Janyst 7, Rosiński 3, Zydroń 3, Wasiak 3, Grabarczyk 2, Sieczka P. 4, Sieczka J., Nikulenko 2, Hiliuk 3, Podsiadło 4, Salami 3, Anuszewski 3;

najwiecej dla Viretu: Giebel 6, Adamuczek 6, Burliński 5;

kary: Vive- 8 min (Wasiak, Sieczka J., Grabarczyk-2), Viret- 6 min

sędziowie: Pazur, Pytlik