18.07.2005, 17:43

Wzmocnienia nadal poszukiwane

Irina Sidorowa, Katarzyna Echolc, Natalia Szyszkiewicz oraz Marta Owczarek - to zawodniczki, które do tego momentu zdążyły zasilić drużynę trener Ewy Kruk. - Szukamy jeszcze kołowej i prawo skrzydłowej- mówi trenerka, - ale z tych zawodniczek, które do tej pory oglądałam na kasetach żadna nie spodobała mi się na tyle, by ściągać ją do Kielc. Potwierdza to Prezes Bertus Servaas. - Szukamy, ale raczej zagranicznych zawodniczek, bo w Polsce znalezienie kogoś jest bardzo trudne. Choćby dziś mamy kolejne namiary na następną kołową- mówi Prezes.
Z nowych nazwisk były również Kamila Skrzyniarz i Katarzyna Grabarczyk, tyle że wszyscy kibice znają obie zawodniczki z występów pod panieńskimi nazwiskami- Drogosz i Wiktorowska. Na pierwszych zajęciach nie było jedynie Sylwii Umańskiej, która pod koniec tygodnia wraca z Anglii oraz Agaty Basiak i Agaty Wcześniak. Łącznie trenowało 18 zawodniczek.
Przez najbliższe 10 dni zespół będzie trenował raz dziennie w Kielcach- jeśli tylko pogoda pozwoli to na powietrzu. 27 Lipca ekipa wyjeżdza do Zakopanego. - Wtedy już zespół trenował będzie dwa razy dziennie, będziemy wychodzić w góry i ćwiczyć na siłowni- informuje Ewa Kruk. Ciekawostką jest, że w tym samym czasie, w tym samym miejscu będzie drużyna... męskiej Wisły Płock. Po powrocie z zakopanego kielczanki będą trenować już na hali przy Krakowskiej, ale na długo nie wracają, bowiem 11 Sierpnia jadą na kolejny obóz- tym razem do Zamościa. Tam też prawdopodobnie rozegrają juz pierwsze mecze sparingowe, nawet z Mistrzem Polski- SPR Icom Lublin. Na 26-28 Sierpnia zaplanowano bardzo mocno obsadzony turniej w Słowackim mieście Vas.