17.07.2005, 23:53

Vive w EHF, Panie rozpoczynają treningi

Piłkarze ręczni Vive Kielce rozpoczną swój start w Pucharze EHF od trzeciej rundy. Oznacza to, że w europejskich rozgrywkach zagrają dopiero w listopadzie. Dziś rozpoczyna treningi żeński zespół Vive.
Europejska Federacja Piłki Ręcznej (EHF) dokonała rozstawienia drużyn w europejskich pucharach. Do rozgrywek męskich zgłosiło się aż 164 drużyny, w tym debiutujące zespoły z Kosowa oraz po raz pierwszy od lat, zespół z Anglii.
Kieleckie Vive zacznie boje w Pucharze Federacji od trzeciej rundy i znalazło się w nie byle jakim gronie, bo od tego szczebla rozgrywek rozpoczną gry m.in. US Ivry Handball (Francja), TBV Lemgo (Lemgo), VfL Gummersbach (Niemcy), Dunaferr SE (Węgry). Już wiadomo, że w losowaniu, które odbędzie się 11 października, kielczanie nie trafią na żaden z tych zespołów, podobnie jak na inne, które zaczną udział w pucharze od trzeciego stopnia. Do nich bowiem będzie dolosowanych 16 drużyn, które przebrną drugą rundę.
Wśród potencjalnych rywali drużyny trenera Zbigniewa Tłuczyńskiego są więc m.in. Viborg HK A/S (Dania), US Creteil Handball (Francja), AC Filippos Verias (Grecja), Tatabanya Carbonex KC (Węgry), Pallamano Triest (Włochy), Szachtior Akademia Donieck (Ukraina), czy nowy klub byłego zawodnika Vive, Filipa Kliszczyka, Grasshopper - Club Zürich (Szwajcaria). Nasz zespół może trafić również na którą z drużyn, które odpadną w fazie kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów.
Pierwsze mecze trzeciej rundy odbędą się 5 lub 6 listopada, rewanże tydzień później.
-Jestem bardzo zadowolony, że zaczynamy grę od trzeciej rundy, bo dzięki temu koszty udziału w pucharach będą mniejsze, wylosujemy atrakcyjnego przeciwnika, a zespół, który przecież przebudowaliśmy, będzie miał więcej czasu na zgranie się – powiedział nam prezes KS Vive, Bertus Servaas. Trzecie drużyna poprzedniego sezonu w męskiej ekstraklasie, do środy przebywa na zgrupowaniu w słowackim Strbskim Plesie.


Mistrz Polski, Wisła Płock, trafiła od razu do rozgrywek grupowych Ligi Mistrzów i będzie losowana z 3. koszyka.


Zaczynają dziewczyny
Dziś na pierwszym treningu po przerwie wakacyjnej spotka się żeńska drużyna Vive, beniaminek ekstraklasy. W tym tygodniu podopieczne Ewy Kruk będą trenowały na stadionie lekkoatletycznym oraz w siłowni. Potem pojadą na zgrupowanie do Zakopanego, po powrocie rozegrają pierwsze sparingi, a następnie wyjadą na dwutygodniowy obóz do Zamościa, gdzie zmierzą się w towarzyskich grach z mistrzyniami Polski, zespołem SPR Lublin. W ostatni weekend sierpnia kielczanki wyjadą na turniej do słowackiego Vas. Sezonw ekstraklasie kielczanki zainaugurują 10 września, meczem z AZS AWF Katowice w Kielcach.
Na dzisiejszych zajęciach powinny się pojawić cztery nowe zawodniczki Vive: Katarzyna Echolc, Marta Owczarek, Irina Sidorowa i Natalia Szyszkiewicz.