07.07.2005, 18:57

Głód złota

Dziś odbyła się konferencja prasowa. Prócz przedstawienia zawodników, Prezes Servaas poinformował jeszcze o zmianach w samym klubie. Tylko do końca wakacji funkcje dyrektora generalnego pełnił będzie Przemysław Łakomiec. - Natomiast Andrzej Jung będzie się zajmował tylko organizowaniem wszystkiego co potrzebne zespołom, będzie też kierownikiem drużyny- informował Bertus Servaas.
- Celem sportowym jest zdobycie medalu a zrobić chcemy wszystko by był to złoty medal- kontynuował Prezes. - Druga drużyna nie ma wyznaczonego celu, ważne dla nas jest to, by zawodnicy doskonalili w tym zespole swoją grę.
Na obóz kondycyjny na Słowację jedzie 22-24 zawodników, prawdopodobnie właśnie tam dojedzie już Pavel Nikiforov, ukraiński prawo-rozgrywający. - Kontrakt nie jest jeszcze podpisany, ale to pewne na 90- 95% - mówi Servaas.
Utrzymanie tylu zawodników to spore koszty, zauważył jeden z zebranych dziennikarzy. - Budżet klubu to około 3,5 mln zł- poinformował Prezes Vive.

 

Tymczasem drużyna cały czas trenuje nie zwalniając tempa. Jedynie wczoraj trening na stadionie nie mógł sie odbyć z powodu ulewy, więc został przeniesiony na halę. - Przygotowania, które przechodziłem do tej pory wyglądały inaczej, bo na początek były lżejsze treningi - mówi nowy zawodnik Vive Michał Salami. - Wydaje mi się, że jest to jednak dobre, chce nam się trenować- komentuje Tomasz Rosiński. Czy treningi są cieżkie? - Dziś też troche trenowałem z chłopakami i musze pwoiedzieć, ze się zmęczyłem- przyznaje sam trener Zbigniew Tłuczyński.
Spośród zawodników, którzy będą trenować z pierwszym zespołem, w zajęciach nie uczestniczą jeszcze Piotr Grabarczyk, Andrzej Bystram oraz młodzi kadrowicze. Jutro do zespołu dołączy kolejny zawodnik- Przemysław Rosiak z Elbląga. - Uważam, że w Kielcach mam największe szanse rozwoju spośród wszystkich klubów Polskich- mówi młody zawodnik Vive. - Dobry chłopak...- skomentował szybko Prezes Servaas.