13.04.2005, 16:17

Brąz Warszawianki

Długo nie było wiadome, który zespół sięgnie po brązowe medale Mistrzostw Polski Juniorów. Po pierwszej połowie mozna było nawet odnieść wrażenie, że to zespół z Elbląga odniesie zwycięstwo, bowiem Warszawianka grała gorzej niż w ostatnich dniach, zespół był jakby podłamany wczorajszą porażką. Natmiast Truso grało szybko i skutecznie. Wynik oscylował więc w okolicach remisu, na koniec pierwszej połowy zarysowała się mała przewaga elblążan (16:14). Druga połowa była wyrównana (wręcz bramka za bramkę) do 54 minuty. Wtedy rewelacyjnie w obronie zagrała Warszawianka, a później wykorzystała nadarzające się sytuacje. Nikt by nie przypuszczał, że do końca meczu bramki zdobywali już tylko stołeczni wygrywając ostatecznie aż 25:33. Dlatego wynik nie odzwierciedla przebiegu spotkania, choć wygrała druzyna lepsza.

Truso Elbląg- Warszawianka  25:33 (16:13)

Warszawianka: Szmulik 6, Szczygieł 2, Kalicki 2, Woynowski 11, Kasprzak 6, Krawiecki 6;
Truso: Perwenis 8, Grynis 2, Koteluk 1, Rosiak 7, Ringwelski 2, Sienkowski 1, Fonferek 4;