08.01.2005, 21:38

Nadają sie na ekstraklasę

Oba mecze były bardzo zacięte, a kibice którzy przyszli na halę przy Krakowskiej nie mogli żałować.

Vive-Piotrcovia 32:31 (16:16)
Pierwszy mecz, który byl debiutem dla Natalii Artsiomenki w barwach naszego klubu zaczął się jednak lepiej dla przyjezdnych. W naszej drużynie doświadczeniem i umiejętnościami wykazywała się Izabela Duda, ale to nie starczało i po 16 minutach to Piotrcovia wygrywała 5:10. Sytuacja sie jednak drametralnie odwróciła, do gry skutecznej Dudy dokładała się Katarzyna Tutaj i Elżbieta Kopertowska. Właśnie ta druga wyprowadziła pierwszy raz Vive na prowadzenie- w 29 minucie 16:15. Druga połowa to znów lepszy start drużyny z ekstraklasy, było już 22:24 (44 minuta), ale później przewagę bramkową osiągnął nasz zespół. Do końca meczu Piotrkovia cały czas była bramkę, dwie za Vive, ale gdy w 59 minicie było 32:30 losy spotkania były rozstrzygnięte.
Vive: Bator, Umańska, Artsiomenka, Sęktas 2, Czerwińska 1, Drogosz 1, Tutaj 7, Wiktorowska 1, Kopertowska 6, Duda 14;
Piotrkovia: Kubera 2, Niedźwiedź 11, Kicińska 4, Hajduk 3, Dominiak 2, Jędrych 3, Lisewska 3, Jeżewska 3;

Vive- Piotrcovia 31:29 (17:14)
W drugim meczu znów losy spotkania ważyły się do końca. Tym razem do skutecznej Dudy dołączyła się Artsiomenka, która w drugiej połowie była już momentami pilnowana na "jedynce". W przeciwieństwie do pierwszego meczu, w drugim przyjezdne w pierwzej połowie nie wywalczyły sobie przewagi, od samego początku na parkiecie trwał bardzo wyrównany pojedynek. I tak w 10 minucie było 5:4, w 14 8:6, ale w 22 już 11:12. Cztery minuty póżniej było już jednak 15:12, co rozstrzygnęło losy pierwszej połowy. Druga połowa wyglądała tak, że to Piotrcovia zazwyczaj musiała gonić nasz zespół. Choć np. w momencie rozluźnienia, prowadzenia dwoma bramkami, w 45 minucie kielczanki oddały prowadzenie- 23:24, ale zaraz je odzyskały (25:24).Tak samo było w 52 minucie i o mało co nie byłoby tak na sam koniec meczu. Tu jednak przy stanie 29:29 Vive zmobilizowało sie w obronie a bramki Czerwinskiej, Wiktorowskiej i Dudy przesądziły o wygranej.
Vive: Bator, Artsiomenka 9, Sęktas 2, Wcześniak 1, CZerwinska 3, Tutaj 3, Wiktorowska 2, Kopertowska 1, Duda 11;
Piotrcovia: Kubera 2, Niedźwiedź 7, Hajduk 2, Dominiak 4, Lisewska 1, Siudowska 2, Jeżewska 9, Michalak 2;