28.11.2004, 16:33

Polska i Macedonia

14:00 Macedonia- Litwa 34:34 (17:15)

Macedonia, która wydawala się pewna awansu musiala wrecz uznac wyzszosc Litwinek. Teraz obie ekipy czekaja z niecierpliwoscia na wynik Slowacji, bo jelsi ta wygra wystarczajaco wysoko- awansuje. Cale spotkanie bylo bardzo wyrownane. Obie ekipy wychodzily tylko na niewielkie prowadzenie- np. Litwa 10:12 w 18 minucie, a Macedonia nawet 17:14 na minute przed koncem pierwszej polowy. Ale chwile po prowadzeniu jednej druzyny - znow byl remis. W drugiej polowie to MAcedonki byly w opalach, w 51 minucie przegrywajac juz 27:30, a na 4 minuty przed koncem 30:33 ! Pewne wydawaloby se zwyciestwo Litwinek zostalo utracone w ciagu niecalych 4 minut!

Statystyka1 Statystyka2

16:00 Turcja- Słowacja 28:35 (18:14)

Macedonia jest drugim zespolem, ktory zakwalifikowal sie do eliminacji. Slowacja musiala wygrac wysokok, bardzo wysoko, by to ona byla drugim zespolem w turnieju. Ale turczynki zaprezentowaly sie bardzo dobrze. Graly walecznie, szybko, skutecznie i niespodziewanie to one prowadzily w  11 minucie- 7:5, a w 21 nawet 13:10. Wlasnie wtedy zaczela sie ofensywa Slowacji, ktora rzucila pod rzad piec bramek, dzieki czemu wygrala pierwsza polowe. W 8 minucie drugiej czesci mecuz bylo jeszcze 20:20, w 44 minucie- 24:24, ale sama koncowka nalezala juz zdecydowanie dla Slowacji.

18:00 Polska- Islandia 26:22

Polki do meczu, który zamykał kielecki turniej podeszły ulgowo. Może własnie dlatego przeciwnik, którego można było ograć wysoko, bardzo wysoko- ostatecznie udowodnił, że potrafi dotrzymać kroku naszej siódemce. Po 8 minutach meczu Polska wygrywała 4:1 i juz wtedy wydawało się, że podopieczne trenera Kuchty nie dadzą szans przeciwniczkom. Ale było inaczej. Islandki, które wcale nie zwalniały w 15 minucie doporwadziły do stanu 7:6. Wystarczyło jednak tylko przycisnąć w obronie i w 22 minucie było już 10:6. Nasze zawodniczki popełniały sporo błędów w ataku, nadrabiały to w obronie. Z poczatkiem drugiej połowy przyszła przewaga Polek. Już w 35 minucie, po bramce Kot  było 17:11, a w 46 po karnym Wolskiej Polski prowadziły już 22:13! Wtedy wiedziały, że są zdecydowanie lepsze od przeciwniczek, więc może i przez to wkradło w się w ich szeregi zbytnie rozluźnienie? Trener Kuchta dawał już szansę gry wszystkim szczypiornistkom. Polki grały jednak na tyle słabo, że na cztery minuty przed koncem meczu roztrwoniły dziewieciobramkową przewagę do trzech! Było 24:21 i nawet poniektórzy zaczęli sie bac o końcowy wynik. Na szczęście, dobra interwencja Kubisztal, gol Kudłacz i wiadome było, że wszystko zakończy się szczęśliwie.

19:30 ceremonia zakończenia.

W dniu jutrzejszym podsumujemy turniej w Kielcach, opublikujemy dodatkowe galerie- nie publikowanych jeszcze zdjęć z meczów, najlepszych zdjęć z meczów i zdjęć z zakończenia turnieju.