26.11.2004, 16:05

Polska kontra

16:00 LITWA- TURCJA   34:26 (17:15)

W 43 minucie meczu Turczynki przegrywaly jedynie 23:21. Wcześniej dzielnie dotrzymywały kroku Litwinkom, które w pierwszych minutach objęły prowadzenie, ale zaraz je straciły. Na kwadrans przed końcem meczu to jednak szczypiornistki w żółtych strojach lepiej grały, były skuteczniejsze i na pieć minut przed koncem prowadzily juz 31:24.

Statystyka1 Statystyka2

18:00 POLSKA- SŁOWACJA  29:24 (14:13)

Polska zrobiła duży krok do tego, by awansować do kolejnej fazy eliminacji. W 5 minucie po bramce Kudłacz biało-czerwone prowadziły 3:1. Polki grały poprawnie, dlatego groźne Słowaczki nie mogły wyjść na prowadzenie. Wręcz przeciwnie, nasz zespół powiekszał przewagę, po bramce Siódmiak w 20 minucie było już 12:7. Ale niestety nasze szczypiornistki popełniły kilka błędów, przez co to przeciwniczki na czele z Dubajową zdobywały bramki. W 23 minucie było 12:10. W dodatku bardzo dobrze w bramce Słowaczek brniła Kubowa. Głównie dzieki temu przewaga Polski stopniała, na 2 minuty przed koncem był już remis. Na szczęśćie bramke zdobyła Damięcka a piłkę zgubiły przeciwniczki. Jeśli Polki nie popelniłyby błędu, nie wyprowadziły źle kontry, to mogły na koniec tej polowy prowadzic 15:13. Ale zostało na 14 bramkach po naszej stronie. W dodatku na nieszczęście kontuzji doznała Siódmiak.

Druga połowa zaczęła się dla nas dobrze, co było dobrym prognostykiem na całe drugie 30 minut. Po obronionym przez Chemicz karnym (zmieniła na chwię bardzo dobrze dysponowaną Łącz) Polki prowadziły 19:15. Kontrę wykorzystała Damiecka. W 40 minucie było już 22:16. I niestety wtedy Polki zaczęły popełniać błędy. Było ich za dużo. Dlatego na kwadrans przed końcem Słowaczki zmniejszyły straty do 3 bramek- 23:20. Tak samo w 54 minucie po bramce Celtikowej- 26:23. Końcówka pokazała jednak, że Polki były dzis lepsze. Bramka najskuteczniejszej dziś Wypych i kolejne jej koleżanek dały nam zwyciestwo z trudnym przeciwnikiem

- Musielismy liczyć po trochu na ich błędy- powiedział po meczu trener Kuchta. - Jeżeli w meczu nie zdobędziemy conajmniej 10 bramek z kontry, to z nadrobieniem tego w ataku pozycyjnym mozemy mieć problem. Na szczęście dziewczyny potrafiły sie zmobilizować, w drugiej połowie zagrały dobrą obronę.

20:00 ISLANDIA- MACEDONIA 21:30 (9:20)

Islandia straciła siły. A Macedonia prezentuje się bardzo dobrze. Pierwsza połowa meczu to zdecydowana przewaga Macedonek, które już po 20 minutach wygrywają 10 bramkami. Na tle zmęczonych szczypiornistek Islandii prezentują się bardzo dobrze, szczególnie w obronie, która w ich wykonaniu jest nie do przejscia dla rywalek. Przez 25 minut Islandia rzuciła jedynie 6 bramek! W drugiej połowie trener Macedoni wpuścił na boisko rezerwowe przez co przewaga się już nie powiekszała a mecz się wyrównał.