Turniej „Mała Liga Piłki Ręcznej” ruszył!!!
Wszystkich przybyłych powitali wspólnie – dyrektor VI LO Kielce – RENATA WALĘDZKA oraz wiceprezes Klubu Sportowego VIVE Kielce, a jednocześnie członek zarządu Fundacji „Vive serce dzieciom” – MARIAN URBAN.
Głos zabrali także jeden z krajowych duszpasterzy sportowych – Ksiądz Biskup Marian Florczyk oraz Zbigniew Wojciechowski – Dyrektor Wydziału Organizacji Kształcenia Ogólnego Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty., a uroczystego otwarcia imprezy dokonał Prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce– MAREK BUDZIAK.
Wszystkie uczestniczące w Turnieju drużyny otrzymały po dwie piłki ufundowane przez Świętokrzyski Urząd Marszałkowski. Ich wręczenia dokonał Jacek Kowalczyk – członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.
W uroczystości otwarcia Turnieju udział wzięli ponadto kieleccy radni i politycy różnych ugrupowań. Nie zabrakło także znanych sportowców z naszego regionu – olimpijki MIROSŁAWY SARNY oraz byłych piłkarzy ręcznych - ANDRZEJA TŁUCZYŃSKIEGO, KRZYSZTOFA LATOSA, JACKA WOŁOWCA.
Po uroczystym otwarciu do rywalizacji stanęły zespoły z grupy I szkół ponadgimnazjalnych.
DZIEŃ 1
VI LO Kielce – ZSP 1 Końskie 5:21 (3:12)
Bramki dla VI LO:
2 – Litwin, Siwek
1 – Broniś
Bramki dla ZSP 1:
7 – Sadowski
6 – Deszczyński
3 – Trojanowski
2 – Płodzik
1 – Ocetek, Pyszczak, Skiba
ZSP 2 Kielce – ZSE Kielce 14:21 (9:9)
Bramki dla ZSP 2:
4 – Żurawski, Tracz
3 – Hajduk
2 – Sykowski
1 – Mielcarz
Bramki dla ZSE:
7 – Kępa
6 – Sadkowski
3 – Nawrocki
2 – Turno, Rutkowski
1 - Grzebyk
L.P Nowiny – ZSP nr 1 Końskie 15:23 (8:14)
Bramki dla Nowin:
6 – Gawędzki
3 – Dylewicz, Terlecki
1 – Pawłowski, Kordalski, Głowacki.
Bramki dla Końskich:
6 – Swat
5 – Trojanowski
4 – Sadowski
3 – Deszczyński, Skiba
1 – Stachera, Płodzik
ZSE Kielce – VI LO Kielce 10:19 (4:8)
Bramki dla ZSE:
4 – Kępa
2 – Sadkowski, Nawrocki
1 – Turno, Rutkowski
Bramki dla VI LO:
6 – Litwin, Siwek
4 – Malinowski
2 – Szczepanek
1 - Mucha
LP Nowiny – ZSP 2 Kielce 28:15 (17:7)
Bramki dla Nowin:
8 – Gawędzki
6 – Pawłowski
4 – Terlecki
3 – Pluta
2 – Głowacki
1 – Dylewicz, Kaliszewski, Kuta, Nowak
Bramki dla ZSP 2:
4 – Żurowski, Tracz
3 – Hajduk
2 – Litwin
1 – Sykowski, Mielcarz
||DZIEŃ 2
Zakończyła się rywalizacja w Grupie I szkół ponadgimnazjalnych. Zdecydowany faworyt tej grupy – Zespól Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 Końskie – po wczorajszych dwóch łatwych zwycięstwach, dziś wygrał dwa kolejne spotkania i z kompletem punktów jako pierwszy awansował do grudniowego finału naszej imprezy.
O drugie – premiowane awansem miejsce w tej grupie zacięty mecz rozegrały „siódemki” – Liceum Profilowanego z Nowin i VI Liceum Ogólnokształcącego z Kielc. Po 30 minutach gry zwyciężyli gospodarze dzisiejszych zawodów – LP Nowiny.
Oto komplet rezultatów drugiego dnia zawodów:
1. ZSP 2 Kielce – VI LO Kielce 18:24 (8:9)
dla ZSP 2:
6 bramek – Tracz
4 – Litwin
3 – Żurawski i Mielcarz
1 – Hajduk, Zapała
dla VI LO:
6 – Litwin
5 - Mucha
4 – Siwek, Broniś
2 – Dawgiert, Bartkiewicz
1 – Szczepanem
2. ZSP 1 Końskie – ZSE Kielce 27:5 (12:4)
dla Końskich:
7 – Sadowiski
4 – Trojanowski
3 – Swat, Król
2 – Stachera
1 – Musiałczyk, Kosmal, Leszczyński, Skiba, Pyszczak, Ocetek, Kwaitkowski, Płodzik
dla ZSE:
2 – Kępa
1 0 Lisowski, Turno, Nawrocki
3. LP Nowiny – ZSE Kielce 26:10 (16:3)
dla Nowin:
14 – Gawędzki
3 – Głowacki
2 – Dylewicz, Pawłowski, Pluta
1 – Nowak, Terleci, Król
dla ZSE:
4 – Turno
3 – Kępa
2 – Sadkowski
1 – Zając
4. ZSP 1 Końskie – ZSP nr 2 Kielce 38:9 (17:5)
dla Końskich:
16 – Sadowisk
5 – Trojanowski
4 – Król
3 – Swat, Skiba
2 – Płodzik, Kwaitkowski, pyszczak
1 – Leszczyński
dla ZSP 2:
7 – Żurawski
Tracz, Hajduk
5. LP Nowiny – VI LO Kielce 21:14 (8:7)
dla Nowin:
14 – Gawędzki
3 – Dylewicz
2 – Kordalski
1 – Głowacki, Pawłowski
dla VI LO:
7 – Siwek
6 – Litwin
1 – Dawgiert, Mucha
Końcowa tabela Grupy I szkół ponadgimnazjalnych:
1. ZSP KOŃSKIE 4mecze 4 zwycięstwa – 0 porażek
2. LP NOWINY 4 3 - 1
3. VI LO KIELCE 4 2 – 2
4. ZSE KIELCE 4 1 – 3
5. ZSP 2 KIELCE 4 0 – 4
Zespoły ZSP 1 KOŃSKIE I LP NOWINY zakwalifikowały się do rundy finałowej rozgrywek, które rozegrane zostaną w grudniu.
Klasyfikacja „KRÓLA STRZELCÓW” turnieju „MAŁA LIGA PIŁKI RĘCZNEJ” STRZELCÓW
w grupie I szkół ponadgimnazjalnych:
1. - 42 BRAMKI – PAWEŁ GAWĘDZKI LP NOWINY
2. - 34 BRAMKI - KAMIL SADOWSKI ZSP 1 KOŃSKIE
3. – 20 BRAMEK – ŁUKASZ LITWIN VI LO KIELCE
4. – 19 BRAMEK – PAWEŁ SIWEK VI LO KIELCE
5. - 18 BRAMEK – DAWID ŻURAWSKI ZSP 2 KIELCE
6 – 17 BRAMEK - NORBERT TROJANOWSKI ZSP 1 KOŃSKIE
7 – 16 BRAMEK – MICHAŁ KĘPA ZSE KIELCE
8 – 15 BRAMEK – MICHAŁ TRACZ ZSP 2 KIELCE
9. – 12 BRAMEK – PIOTR SWAT ZSP 1 KOŃSKIE
10. – 11 BRAMEK – ROBERT DESZCZYŃSKI ZSP 1 KOŃSKIE
UWAGA! Wszystkie wyniki ze spotkań w ramach "Małej Ligi" będąod dziś umieszczane w dziale MAŁA LIGA i zakładkach "Rozgrywki gimnazjalne" i "Rozgrywki ponadgimnazjalne", do których można sie dostać klikajac u góry po prawej stronie na MAŁA LIGA PIŁKI RĘCZNEJ.