02.10.2004, 21:59

Są pierwsze punkty dla Vive kobiet!

Przyjezdne ze Środy Ślaskiej przyjechały do Kielc zdekompletowane, nawet bez bramkarki, którą zastąpić musiała zawodniczka grająca na codzień w polu.
Jeszcze do 18 minuty mecz był wyrównany, choć cały czas prowdziły podopieczne trener Ewy Kruk. Wtedy ze stanu 9:8 gospodynie doprowadziły do wyniku 14:8 i mimo iż 9 bramkę dla swojego zespołu zdołała zdobyć jeszcze A. Malicka, to cała dalsza część tej połowy należała do Vive. Kielczanki kolejno zdobyły następne 6 bramek i do przerwy schodziły z dużą przewagą jedenastu barmek.
W drugiej połowie Vive cały czas kontrolowało przebieg wydarzeń na parkiecie, jedynie na początku tracąc trzy bramki z rzędu. Później przewaga znów urosła, w końcówce kilka udanych interwencji zanotowałaSylwia Umańska, skuteczna była Ruszkowska i Vive kobiet zasłużenie wygrało pierwszy mecz w 1 lidze w sezonie 2004/2005.

Vive: Bator, Umańska; Drogosz K. 6, Skrzypczyk, Wcześniak 1, CZerwińska 6, Drogosz L. 5, Tutaj 5, Kubała 3, Basiak 1, Rutka 1, Ruszkowska 4, Kopertowska 1;
Środa Śląska: Malicka 8, Olewińska, Nowak 2, Dziatkiewicz 1, Szykowna 2, Dzitkiewicz M., Lis 2, Ślusarczyk 5.
Kary: 12min. i 6min.