02.09.2004, 16:35

Osłabieni do Niemiec

Szpital. Paweł Sieczka w zeszłotygodniowym meczu złamał palec, Andrzej Bystram z urazem kolana- przyjmuje zastrzyki a na dodatek wczoraj Wojtkowi Zydroniowi nie wytrzymała kość śródręczna i rękę na 3 tygodnie ma w gipsie.

Wiz do Niemiec nie dostali również Dmitrij Nikulenkov, oraz testowani Tity Kalanaze i Aleksandra Czernogorowa (w weekend zagrają w drugim zespole). Ci zawodnicy nawet nie wsiedli do autokaru, który o 4 w nocy wyjechał do Niemiec. 

Znajdują się w nim pozostali zawodnicy włacznie z Pawłem Podsiadło i Kamilem Sadowskim , z tym, że np. Aleksander Litowski ma pęknięte żebro. Autokar minął już granice Polski i na godzine 18 powinien być na miejscu.

 

Devil Handball Bundesliga Cup

Na własnie ten turniej udaje się nasz zespół. Odbywa się on co roku i jest jednym z najsilniej obsadzonych w piłce ręcznej. Sam Brunszwik leży pomiędzy Hannowerem a Magdeburgiem. W ubieglym roku turniej wygrało Lemgo pokonując w finale Magdeburg 26:23.

Vive jedzie do Niemiec w zastępstwie za zespół Marcina Lijewskiego- Flensburg-Handewitt, który w ostatniej chwili wycofał się z przyjazdu. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy:

 

GRUPA A GRUPA B
SC Magdeburg
KS Vive Kielce

SG Wallau-Massenheim
HSG D/M Wetzlar
TBV Lemgo
TUSEM Essen
TV Großwallstadt
Wilhelmshavener HV

 

Terminarz Vive:

Piątek 19.00 KS Vive Kielce - SG Wallau-Massenheim

Sobota 18.00  KS Vive Kielce - SC Magdeburg 

Niedziela 10.00 KS Vive Kielce - HSG D/M Wetzlar

W Niedzielę o 15:00 o 3 miejsce zagrają drużyny, które zajeły drugie miejsca w grupach, a o 16:45 rozegranie zostany finał. Wielkim sukcesem byłoby, gdyby w jednym z tych meczów wystąpił nasz zespół. O to bedzie jednak cieżko, bowiem w turnieju udział biorą najlepsze ekipy z Bundesligi- najsilniejszej ligi świata. Nasz sobotni przeciwnik to 9 zespół ubiegłego sezonu, niedzielny dwunasty. W HSG D/M Wetzlar gra m.in. polski bramkarz Waldemar Strzelec, Serb Nebjosa Golić, czy Giennadij Kelepo. W Wallau występuje m.in. słynny Nenad Perunicić, Jan Olaf Immel, który z Reprezentacją Niemiec zdobył w Atenach srebro Olimpijskie, Igor Ławrow, Einar Jonsson.

Drużynę Magdeburga, zdobywce Pucharu Europy sprzed  2 lat, 4 zespół bundesligi w minionym sezonie zna kazdy kibic piłki ręcznej. Grają tam zarowno dwaj najlepsi Polscy zawodnicy- Grzegorz Tkaczyk i "nasz" Karol Bielecki, jak i swiatowe sławy- Stefan Kretzschmar, Sigfus Sigurdsson czy Joël Abati.

Turniej będzie rozgrywany w Volkswagenhalle, hali, która może pomieścić 8 tysiecy widzów. W takim obiekcie nie grał  żaden z naszych zawodników.

Głównym sponsorem imprezy jest DEVIL Computer Vertriebs.

 

fot-  Marko Mädge- http://www.handball-bundesliga-cup.de