31.08.2004, 21:53

Drugi zespół klasę wyżej !?

Vive II Kielce, utworzone przed 4 laty do tej pory grało nie wyżej niż w 2 lidze. - Drugi zespół ma być dobrym zapleczem dla pierwszej drużyny- mówili działacze jeszcze rok temu. Szczególnie teraz, gdy nasza kadra jest tak szeroka silny drugi zespół i silni przeciwnicy dla niego są bardzo ważne. Nic jednak nie wskazywało na to, że "zaplecze" bedzie grało w 1 lidze, mimo niezłych wyników w niższej klasie.


Vive II Kielce prowadzone przez Tomasza Strząbałę po 24 meczach w 2 lidze miało na swoim koncie 32 punkty. Kielczanie byli tuż za Wisłą II Płock (33 pkt) i trzecią w tabeli Wisłą Puławy od której dzieliły nasz zespół jedynie 2 punkty. Trzecie miejsce dawało awans do 1 ligi, która od nowego sezonu będzie podzielona na dwie grupy.

Kilka dni temu okazało się, że na skutek połączenia zespołów Warszawianki i AZS AWF Warszawa w 1 lidze zostanie zwolnione miejsce. Związek Piłki Ręcznej w Polsce zapytał o chęć gry w tej klasie rozgrywek Wisłę II Płock, ta jednak odmówiła. Kolejnym zespołem w tabeli 2 ligi jest Vive II Kielce.
Nasi działacze takiej szansy nie przegapili i wstępnie zadeklarowali chęć gry zespołu w 1 lidze. - Teraz pozostały już tylko formalności- mówi kierownik Wojciech Partyka. - Najprawdopodobniej zagramy w tej klasie rozgrywek- kończy Prezes Bertus Servaas.

 

1 liga męska rozpoczyna się 18 Września, w pierwszym meczu grupy B Vive II zmierzyłoby się z Wisłą Sandomierz. W grupie są jeszcez zespoły z Radomia, Chrzanowa, Końskich, Pabianic, Białej Podlaski, Puław, Zawiercia, Mielca, Bochnii i Łodzi (chyba, że Anilana połączy się z Kasztelanem Sierpc)

 

Jeszcze nie tak dawno, sezon temu KS Vive Kielce było znane jedynie w męskiej ekstraklasie i 2 lidze męskiej. Teraz mamy jeden z najlepszych zespołów w ekstraklasie, prawdopodobnie 1 ligę męską i 1 ligę żeńską z perspektywą gry w ekstraklasie. Vive Kielce rośnie w siłę...