20.08.2004, 10:16

Czwarte miejsce Vive w memoriale Jerzego Klempela

Do Dzierżoniowa trener Aleksander Malinowski zabrał wszystkich graczy, a na miejscu dojechał jeszcze Ukrainiec Oleg Maltsev. Drużyny grały dwie połowy po 20 minut. Nasz zespół miał zdecydowanie lepszy początek, niż końcówkę memoriału. Niżej wszystkie mecze Vive w Dzierżoniowie:

PIĄTEK

9:00 Zagłębie Lubin- Vive Kielce 16:18 (10:10)

Vive: (bramki zdobywali) Hiliuc 4, Zydroń 3, Bystram 1, Wasiak 1, Litowski 2, Sieczka P. 5, Kuchczyński 1, Nowakowski 1;

Mecz bardzo wyrównany, bramka za bramkę. Dopiero końcówka spotkania rozstrzygnęła o zwycięstwie naszej drużyny. Dobrze zagrali na lewej połówce Paweł Sieczka, na prawej Jura Hiliuc. W spotkaniu nie grał jeszcze Oleg Maltsev, ale w kolejnym meczu powinien już wystąpić.

12:00 Vive Kielce- Ślask Wrocław 19:19 (11:12)

Vive: (bramki) Hiliuc 3, Anuszewski 1, Zydroń 2, Bystram 2, Wasiak 1, Litowski 1, Kuchczyński 3, P. Sieczka 3, Nowakowski 1, Nikulenko 1, Kliszczyk 1;

Początek spotkania zdecydowanie dla Śląska Wrocław, który objął prowadzenie 0:3. Nasza drużyna odrobiła jednak straty i po bramce Kuchczyńskiego było 6:6. Za chwile Śląsk znów jednak odskoczył, dzięki czemu pierwszą połowę wygrał 11:12. Druga część spotkania to już lepsza gra Vive, i to nasz zespół zazwyczaj był na prowadzeniu. Pod koniec spotkania brakuje nam jednak "zimnej krwi" i poprzez słabą skuteczność (m.in zmarnowany kontratak dobrze grającego w obu dotychczasowych meczach Pawła Sieczki) tracimy jeden punkt.

Trener Malinowski dał w tym spotkaniu pograć już wszystkim zawodnikom co chwile zmieniając ustawienie. Na boisku pojawił się również ukrainiec Oleg Maltsev, ale na razie o jego grze nie można powiedzieć za wiele.

16:30 MMTS Kwidzyn- Vive Kielce 10:21 (5:10)

Vive: Bernacki, Tkaczyk, Kuczyński; Grabarczyk 1, Hiliuc, Anuszewski, Zydroń 3, Bystram, Wasiak 4, Maltsew 1, Litowski, Kuchczyński 1, Sieczka P. 1, Nowakowski 6, Sieczka J., Mochocki, Nikulenkov 2, Kliszczyk 2, Podsiadło;

Mecz bez historii, nasza drużyna prowadziła zdecydowanie od początku do końca dykutując warunki gry. Trener Malinowski wpuścił na boisko wszystkich zawodników, których ma ze sobą w Dzierżoniowie, więc także żaden z nich nie zagrał pełnego meczu, będąc zmienianym przez kolegów z tej samej pozycji. MMTS Kwidzyn okazał się przed sezonem mało wymagającym przeciwnikiem. Testowany w Dzierżoniowie Ukrainiec Oleg Maltsew w dwóch dzisiejszym meczach, w których wystąpił zaprezentował się przeciętnie. Może jutro bedzie lepiej.

SOBOTA

10:00 Vive Kielce- Myszkow Brześć 19:18 (9:8)

Vive: Bernacki, Tkaczyk, Kuczyński; Grabarczyk, Hiliuc 3, Anuszewski, Zydroń 6, Bystram 1, Wasiak 3, Maltsew 2, Litowski, Kuchczyński, Sieczka P. 1, Nowakowski, Sieczka J., Nikulenkov 1, Kliszczyk,;

Kolejne wyrównane spotkanie Vive na turnieju w Dzierżoniowie. Niestety zdobycie swojej drugiej bramki bolesną kontuzją przepłacił Patryk Kuchczynski. Więcej bedziemy wiedzieli po wizycie Patryka w szpitalu, gdzie zostanie zawieziony.

13:00 Vive Kielce- Razin Petersburg 19:23 (12:11)

Vive:  Bernacki, Tkaczyk; Grabarczyk, Hiliuk 1, Anuszewski, Zydroń  2, Bystram  1, Wasiak  5, Litowski 2, Sieczka P. 4, Nikulenko  2, Kliszczyk  2, Maltsew, Sieczka J, Nowakowski;

Do przerwy nasz zespół cały czas prowadził jedną - dwiema bramkami. Po przerwie kilka blędów w ataku, szybkie kontry w wykonaniu pilkarzy z Petersburga i przewaga Rosjan wzrosła do 4 bramek. Mimo ambitnej postawy w końcowce zespół z Petersbugra nie dal sobie odebrać prowadzenia. W zespole Petersburga sam  Blogonadezdin zdobył 10 bramek...

NIEDZIELA

12:00 ZTP Zaporoże-  Vive Kielce 22:11

Vive:  Bernacki, Tkaczyk; Grabarczyk 1, Hiliuk 2, Anuszewski, Zydroń  2, Bystram  1, Wasiak  2, Litowski, Sieczka P. 2, Nikulenko  1, Kliszczyk  1,  Sieczka J, Nowakowski;

- Beznadziejny występ naszego zespołu- słowa dyrektora Andrzeja Junga odzwierciedlają grę naszych zawodników. Zaporoże od poczatku narzuciło swój styl gry, a nasi zawodnicy po kolejnych bramkach Zaporoża nie potrafili się podnieść i odpowiedzieć tym samym. Dziś naszym zawodnikom zabrakło woli walki i zwycięstwa. To był zdecydowanie najgorszy mecz w wykonaniu Vive z dotychczasowych sparingów. Oby tylko takie "wpadki" nie przytrafiały się w trakcie sezonu.

Jeszcze dziś ekipa wraca do Kielc. W dniu jutrzejszym o opinię na temat memoriału im. Jerzego Klempela poprosimy trenera i zawodników.