18.08.2004, 12:09

Maltsev na memoriał Jerzego Klempela

Maltsev, o którym informowaliśmy parę dni temu (więcej informacji o nim w tym miejscu) do Polski przyleci co prawda w ostatniej chwili, ale zostanie dowieziony do Dzierżoniowa, by trener Malinowski od razu mógł sprawdzic jego umiejętności. Później jeszcze kilka dni będzie trenował z Vive po czym zostanie podjęta decyzja o jego przydatności do zespołu.

Od piątku przez trzy dni w Dzierżoniowie, jak co roku odbywał się będzie turniej, w tym roku nazwany memoriałem zmarłego przed trzema miesiącami Jerzego Klempela. Nasza drużyna dobrze zna tamtejszą halę, ponieważ i my nie uczestniczymy w tym turnieju pierwszy raz.

W tym roku organizatorzy zaprosili 8 zespołów, które podzielono na dwie drupy:

GRUPA A:
Stiepan Razin Sankt Petersburg (Rosja)

HC Portovik Juznhy (Ukraina)

Zagłębie Lubin

Śląsk Wrocław

GRUPA B:
ZTP Zaporoże (Ukraina)

Myszkow Brześć (Białoruś)

KS Vive Kielce

MMTS Kwidzyn 

 

W piątek nasz zespół czekają dwa mecze. O godzinie 13:00 zagramy z Myszkowem, a o 18:10 z dobrze nam znanym MMTSem Kwidzyn. Trenerem tego ostatniego został niedawno Daniel Waszkiewicz, przed sezonem szkoleniowiec naszego zespołu.

W sobotę podopiecznych trenera Malinowskiego czeka tylko jeden mecz- popołudniu zagramy z Ukraińskim Zaporożem.

W niedzielę zaplanowano mecze w utworzonych po 1 rundzie grupach. Każdy zespół, w tym Vive rozegra po dwa spotkania. I grupę stworzą pierwsze dwa zespoły grupy A i B, w grupie II będą walczyć zespoły, które zajęły 3 i 4 miejsca w grupie A i B. Vive zagra więc dwa mecze z zespołami z grupy A, ale nie wiadomo z którymi.

Miejscem rozgrywania spotkań będzie hala OSiR w Dzierżoniowie na ulicy Strumykowej 1. Zespoły będą grały 2 razy po 25 minut  z 5 minutową przerwą. Dla zaoszczędzenia czasu... trenerzy nie będą mieli do dyspozycji time-out'u.

 

Do Dzierżoniowa trener Aleksander Malinowski zabiera wszystkich trenujących zawodników. Dobrą wiadomością jest brak nowych kontuzji i urazów w zespole. Drużyna od początku tygodnia trenuje dwa razy dziennie po półtorej godziny, o 10:00 i 17:00. Szczypiorniści pracują już cały czas z piłkami a obserwując ich, widać duży zapał do gry. Po powrocie z Dzierżoniowa zespół znów będzie trenował w Kielcach, gdzie 27 Sierpnia rozpocznie się turniej o Puchar Prezesa Vive, na którym prócz naszego zespołu zagra m.in. zespół z Niemiec.