01.08.2004, 19:16

Kontuzja Tomka

Kontuzja, której Jeżewski doznał około miesiąc temu na jednym z treningów Reprezentacji Młodzieżowej okazała się bardziej poważna niż początkowo przypuszczano. Operacje pękniętej piątej kości śródstopia przeprowadzono w Gdańsku, rekonwalescencja potrwa niestety około dwóch miesiecy. Oznacza to, że absolwent Szkoły Mistrzostwa Sportowego nie przepracuje z drużyną okresu przygotowawczego do sezonu, co więcej- nie zagra w kilku pierwszych meczach ekstraklasy.

Tymczasem pierwszy mecz nowego sezonu już 11 Września. Niewykluczone, że odbędzie się on w Kielcach zamiast w Lubinie. - W rundzie rewanżowej, w terminie pierwszej jej kolejki będzie odbywał się u nas turniej preeliminacji do Mistrzostw Świata kobiet, więc staramy się zmienić gospodarza maczu ligowego, najpierw zagramy u siebie, potem w Lubinie- mówi dyrektor klubu Andrzej Jung.

Najprawdopodobniej już w tym tygodniu będziemy dokładnie znali wzór koszulek klubowych na nowy sezon. Zgodnie z opiniami kibiców firma Kelme, która ubierała zespół również w minionym sezonie dostarczy stroje nawiązujące do barw klubowych. Gdy tylko wzór koszulki będzie ostatecznie ustalony- zaprezentujemy go na naszej stronie.

W hali przy ulicy Krakowskiej powoli dobiega końca remont parkietu. Prace musi jeszcze zakończyć plastyk po czym będzie można nałożyć lakier. Pierwszy raz zobaczyć parkiet a przede wszystkim zespół będzie można 11 Sieprnia, kiedy to podobnie jak dzień później zagramy sparing z ukraińskim Szachterem Donieck.