23.07.2004, 21:05

Reprezentacja w Kielcach !!!

Na naszej hali odbedą się preeliminacje do Mistrzostw Świata Kobiet, które odbędą się w Rosji w 2005. KS Vive będzie głównym organizatorem imprezy w której prócz naszej siódemki udział wezmą Reprezentacje Macedonii, Litwy, Słowacji, Islandii i Turcji.
W losowaniu, które odbyło się w Czerwcu brały udział reprezentacje państw które są nisko w rankingach EHFu i aby dostać się do eliminacji muszą przejść wstępna faze. Nasza reprezentacja znalazła się w grupie tych państw.
Turniej odbędzie się w listopadzie.

W eliminacjach, bez konieczności grania w preelimnacjach, wystąpią zespoły: Danii, Norwegii, Węgier, Chorwacji, Austrii, Niemiec, Hiszpanii, Serbii i Czarnogóry, Szwecji, Białorusi, Słowenii, Ukrainy, Czech, Rumuni i Holandii.
Bezpośrednio do Mistrzostw awansowała Rosja jako gospodarz, Francja jako obrońca tytułu i trzy najlepsze drużyny z Mistrzostw Europy rozgrywanych w grudniu b.r. na Węgrzech.

 

W sytuacji, gdy niedawno z rozgrywek wycofany został zespół żeńskiej ekstraklasy, turniej organizowany przez Vive będzie znakomitą szansą zobaczenia najlepszych i to nie tylko Polskich szczypiornistek. Do naszego miasta zjedzie aż pieć Reprezentacji.

Działacze KS Vive będą jeszcze prowadzili rozmowy ze stacjami telewizyjnymi w sprawie transmisji.

 

Na zdjęciu:  niedawno w Kielcach gościła męska Reprezentacja grając mecz eliminacji do ME ze Szwecją. Teraz przyjadą do nas Reprezentantki naszego Kraju.