18.07.2004, 00:15

I piasek nam nie obcy

Drużyny rywalizowały najpierw w dwóch grupach. Ekipa złożona z bardziej doświadczonych zawodników wice-mistrza Polski (Radosław Wasiak, Karol Bielecki, Patryk Kuchczyński, Piotr Grabarczyk, Andrzej Bystram oraz gościnnie na bramce Wojciech Bąblewski) wygrała grupę A dwa razy wygrywając 2:0 (każda wygrana połowa to jeden duży punkt).

Drużyna, którą sami zawodnicy nazwali Vive Orły (Tomasz Mochocki, Paweł Podsiadło, Paweł Kuczynski -trenujący z pierwszym zespołem oraz Grzegorz Mochocki, Paweł Mróz) wygrała natomiast grupę B, gdzie rywalizowała z AZS Kielce (2:1 po Shoot-out) i Old-drinks (2:0).

W półfinale pierwsza drużyna Vive spotkała się z AZS Kielce i był to najbardziej emocjonujacy mecz naszego zespołu. Wcześniej z Akademikami męczył się w grupie również drugi skład. I podobnie jak młodziżowcy, dopiero po rundzie shoot-out (sam na sam z bramkarzem - po 5 zawodników) Vive I  bylo pewne gry w finale. Żegnający się z Kielcami Karol Bielecki i "spółka" spotkała się w nim z młodzieżowcami Vive. Zacięte i pełne walki spotkanie wygrał 2:0 (1 połowa 6:4, druga 7:5) pierwszy zespół, który później odebrał Puchar za zajęcie pierwszego miejsca.

Na piasku bardzo dobrze radzili sobie wszyscy zawodnicy zwycięskiej drużyny, oko cieszyły popisowe akcje Patryka Kuchczyńskiego czy rzuty Karola Bieleckiego, dla którego były to pożegnalne mecze. Obiecał jednak obecność na podobnym turnieju za rok.

Na basenie MOSiR przy ulicy Szcezcińskiej pojawili się nie tylko kibice, zawodnicy (w tym nie grający Wojciech Zydroń, Paweł Sieczka, Juri Hiliuc, Aleksander Litowski), ale także trenerzy Aleksander Malinowski, Edward Strząbała oraz całe środowisko lokalnej piłki ręcznej.

Organizatorami turnieju byli: Echo Dnia, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Radio Kielce, Świetokrzyski Okręgowy Związek Piłki Ręcznej, KS Vive Kielce i serwis reczna.pl

 

Jutro nasz zespół wyjeżdza na dziesieciodniowy obóz w Słowackie góry, gdzie przede wszystkim będzie ćwiczone przygotowanie kondycyjne i siołowe  do nadchodącego sezonu. Trener Malinowski zabiera wszystkich graczy, prócz Tomka Jeżewskiego, który przebywa na zgrupowaniu kadry młodzieżowej.