06.03.2004, 21:05

NASZ ZESPÓŁ POKAZAŁ CHARAKTER MTS KWIDZYN-VIVE KIELCE 29:34 (14:13)

Zespół gospodarzy rozpoczął mecz mocno zmobilizowany i to oni w 3 min spotkania prowadzą 2 : 0. Pierwszą bramkę nasz zespół zdobywa w 4 min. (Kliszczyk) jest 2 : 1, a w 5 min Po kontrze i bramce kapitana zespołu R. Wasiaka jest 2 : 2, Wynik remisowy utrzymuje się do 8 min wówczas jest 4 : 4.Teraz następuje dobry okres gry naszego zespołu – zdobywamy pięć bramek z rzędu i w 14 min. wynik na tablicy 4 : 9. Kolejne dwie ładne bramki zdobywa R. Nowakowski i w 19min. jest 11 : 5. Wydawałoby się, że jest już po meczu – następuje rozluźnienie w naszej drużynie i zespół gospodarzy przejmuje inicjatywę niesiony dopingiem własnych kibiców i zdobywa w ciągu 5 min. 5 bramek i w 24 min nasz zespół prowadzi tylko różnicą jednej bramki 10 : 11, a w 27 min jest remis 12 : 12. Nadal jednak to zespół gospodarzy dalej dyktuje warunki gry i zdobywa 2 bramki , a nasz zespół odpowiada tylko jednym trafieniem i pierwsza połowa kończy się wynikiem 14 : 13 dla miejscowych.

Drugą połowę rozpoczynamy od celnego trafienia R. Wasiaka i jest remis 14 : 14. W następnych minutach nie wykorzystujemy dwóch sytuacji bramkowych, a zespół gospodarzy odpowiada dwoma trafieniami i obejmuje prowadzenie 16 : 14. Publiczność z Kwidzyna szaleje. Na szczęście dla nas radość nie trwa długo, bo w 38min wynik na tablicy jest ponownie remisowy 17 :17, a bramka A. Litowskiego w 40 min. wyprowadza nasz zespół na prowadzenie 17 : 18, którego nasz zespół nie oddaje już do końca , a przewaga naszego zespołu rośnie z minuty na minutę i tak w 48min jest 21 : 24 a w 50  22 : 27. To nasz zespół dyktuje teraz warunki gry. Atomowe rzuty K. Bieleckiego i P. Kuchczyńskiego znajdują drogę do bramki  i jest już pewne, że wywieziemy dwa punkty z trudnego terenu. Wynik końcowy 29 : 34. Radość w naszej drużynie i grupie kibiców, która przyjechała w liczbie około 50 osób kibicować naszej drużynie.