22.01.2004, 15:03

AZS Politechnika Radom – Vive Kielce 30:36 (17:17)

Mecz rozpoczął się udanie dla naszego zespołu. Po golach Bystrama – 2, Hiliuca –2 i Zydronia – 1 prowadziliśmy 5-1. Od tego momentu nasi zawodnicy zagrali mniej konsekwentnie w obronie oraz trochę indywidualnie (zapomnieli chyba, że piłka ręczna jest grą zespołową) i studenci z Radomia doprowadzili do wyniku 6-6. Do końca pierwszej połowy wynik cały czas opiewał wokół remisu. Po przerwie radomscy gracze niesieni dopingiem 600 osobowej publiczności wyszli po raz pierwszy na prowadzenie, a w 37 min. gospodarze prowadzili nawet 20-18. Jeszcze do 15 min. po przerwie wynik wahał się wokół remisu. Jednak do stanu 25-25 w 16 min. nasi zawodnicy przyspieszyli, zagrali bardziej agresywnie w obronie i w 58 min wynik był 34-28 dla naszego zespołu. Mecz zakończył się wynikiem 30 – 36.

Po meczu wybrano najlepszego zawodnika drużyny gospodarzy i gości. W zespole radomskim wygrał Grzegorz Sobut, w Vive – Jura Hiliuk.

W naszym zespole wystąpili dwaj juniorzy Paweł Podsiadło – zdobywca 2 bramek i Kamil Sadowski – 4 bramki. Warto jeszcze odnotować powrót do gry po półrocznej przerwie Roberta Nowakowskiego.