15.12.2003, 19:41

Awans słoweńskiego zespołu RK Gorenje Velenje.

Dalszy przebieg meczu to wyrównana gra obydwu zespołów . Kielczanie w 25 min. pomniejszają przewagę Słoweńców do trzech bramek ( 10:7). Następuje znowu bardzo dobra gra gospodarzy, którzy zdobywają jeszcze dwie bramki w tej części spotkania , która kończy się wynikiem 12:7. Początek drugiej połowy to zryw kielczan i zmniejszenie przewagi do trzech bramek (w 33 min. 13:10), jest to najmniejsza w dzisiejszym pojedynku przewaga gospodarzy. Niesiona dopingiem publiczności słoweńska drużyna zaczyna powiększać przewagę i tak: w 38 min. 16:11, 43 min. 18:12, w 47 min. 20:13. Nasz zespół dzięki bardzo dobrej grze naszego bramkarza Rafała Bernackiego odrabia straty. Celnie nareszcie zaczyna rzucać Karol Bielecki , który niestety w pierwszej połowie nie zdobył żadnej bramki . jeszcze w 58 min. Wojciech Zydroń celnie trafia pomniejszając stratę do 4 bramek ale ............ zespół nasz nie wykorzystuje okazji, roi się od błędów w ataku i zespół nasz stać jedynie na pomniejszanie rozmiaru porażki. Spotkanie kończy się wynikiem 24:21. Widać w naszym zespole duże zmęczenie spowodowane występami w Lidze Mistrzów ale niestety przygoda z europejskimi pucharami za nami.

Cóż teraz kolei na leczenie urazu, odbudowanie psychiki zespołu i walka o ligowe punkty oraz kolejny tytuł Mistrza Polski.

Bramki dla KS VIVE zdobyli: Zydroń 7, Bystram 5, Kliszczyk 2, Sieczka .P. 2, Bielecki 2, Hiliuc 1, Litowski 1, Kuchczyński 1.