14.12.2003, 00:23

Rafał Bernacki bohaterem meczu!

Ale od początku – pierwsze minuty spotkania to wyrównana gra, a na tablicy albo jednobramkowe prowadzenie gospodarzy albo remis. Tak było do 12 minuty. Od tego momentu zespół gospodarzy obejmuje 2- bramkowe prowadzenie 7:5, ale już w 16 minucie po dwóch bramkach Wojtka Zydronia jest remis 7:7, a w 18 minucie obejmujemy prowadzenie 8:7 – kapitalnie zagrał Aleksander Litowski do Radka Wasiaka, a ten rozgrywał bardzo dobry mecz i zdobył kolejną bramkę. Jednak z prowadzenia nie cieszymy się długo, bo już w 19 minucie jest remis 8:8 i znów gra toczy się bramka za bramkę. Aż do 27 minuty. Wówczas gospodarze obejmują prowadzenie 12:10 , a po dwóch bramkach Karola Bieleckiego pierwsza połowa kończy się wynikiem 13:12 dla Gorenje.

Drugą połowę rozpoczyna nasz zespół, ale tracimy okazję do zdobycia kolejnej bramki. Takiej sytuacji nie marnują gospodarze obejmując prowadzenie 14:12. Dwubramkowa przewaga utrzymuje się do 38 minuty. Teraz nasz zespół zdobywa trzy bramki z rzędu (dwukrotnie Wasiak oraz Kliszczyk) i w 42 minucie obejmujemy prowadzenie 18:17, a w 49 minucie 21:19 (Bielecki , Bielecki, P. Sieczka).

Nie cieszymy się długo z prowadzenia, bo już w 51 minucie jest remis 21:21, a w 54 minucie 22:22. Teraz kolejną bramkę zdobywają gospodarze i jest 22:23, a w 57 minucie Patryk Kuchczyński (wreszcie) kończy szybką kontrą i jest 23:23. Świetnie broni Rafał Bernacki kapitalnie interweniując także w sytuacjach sam na sam.

To nie koniec dramaturgii tego meczu. Kolejne bramki zdobywają gospodarze i w 58 minucie prowadzą 25:23. Jednak dwie kolejne bramki zdobywa nasz zespół (2x Bielecki), a ostatnią na dwie sekundy przed końcową syreną. W ten sposób remisujemy pierwszy mecz 25:25.

Wszyscy członkowie naszej ekipy zgodnie podkreślają, że mecz poniedziałkowy będzie miał inne oblicze, a nasz zespół wygra i zapewni sobie awans do kolejnej rundu PZP.

Niech się tak stanie!

Skład Vive: Bernacki, Tkaczyk – Bielecki 11 (2 z rzutów karnych), Wasiak 5, Paweł Sieczka 3, Zydroń 2, Kliszczyk 2, Kuchczyński 1, Tetelewski 1, Hiliuk, Bystram,Grabarczyk, Litowski, Jarosław Sieczka; najwięcej dla Gorenje: Kavtićnik 8 (3), Sirk 6, Mlakar 4.