Akademia #viveKIDS

Akademia Piłki Ręcznej to najnowszy program Klubu Sportowego Vive Kielce skierowany do najmłodszych adeptów piłki ręcznej. W treningach udział biorą chłopcy już od czwartego roku życia. Chcemy kształcić kolejne pokolenia polskich szczypiornistów z hasłem zabawa poprzez sport. W inicjatywę włączył się m.in. Piotr Grabarczyk, legenda żółto-biało-niebieskich.

grabarczyk_nabór

Akademia Piłki Ręcznej wystartowała w listopadzie 2021 roku i stanowi kolejny krok w stronę jeszcze szerszego szkolenia młodzieży w naszym Klubie. W pierwszej edycji przewidziano treningi dla dwóch grup dziecięcych: chłopców w wieku od 4 do 6 lat oraz ich starszych kolegów między 7. a 8. rokiem życia. Do 31 marca 2022 roku trwa nabór do kolejnych dwóch grup treningowych (ZAPISY).

Zajęcia w Hali Legionów odbywają się raz w tygodniu, w każdy poniedziałek od godz. 17.30 do 18.30 oraz od 18.30 do 19.30 (za wyjątkiem dni świątecznych). W trakcie pierwszych lat treningów przyszłych szczypiornistów elementy techniki piłki ręcznej przeplata się zabawami, rozmaitymi konkurencjami oraz ćwiczeniami ogólnorozwojowymi. Taka jest też charakterystyka naszych treningów. Równie ważny, co nabywane podstawowe umiejętności maluchów, jest uśmiech na twarzy każdego z uczestników.  

Zajęcia prowadzą wykwalifikowani szkoleniowcy Julia Synak, Kamil Siedlarz, Tomasz Mróz, a także legendarny zawodnik drużyny Łomża Industria Kielce, Piotr Grabarczyk, którego zapamiętaliśmy z niezłomnego charakteru i woli walki. "Grabar" w drużynie Mistrzów Polski spędził aż piętnaście sezonów i siedem razy został Mistrzem Polski razem z żółto-biało-niebieskimi.

Uczestnictwo w treningach jest płatne. Kwota za zajęcia to 80 złotych miesięcznie. W cenie Klub gwarantuje treningi pod fachowym okiem trenerów z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu, podstawowe ubezpieczenie dziecka oraz koszulkę i spodenki klubowe na treningi do obowiązkowego ubioru na zajęciach. Wszystkie treningi rodzice mogą obserwować przez szyby z sali VIP w Hali Legionów.

Niespodzianką dla najmłodszych są okazyjne odwiedziny członków pierwszego zespołu Łomża Industria Kielce. Tomasz Gębala wraz z Damianem Domagałą wcielili się już w rolę Świętych Mikołajów, obdarowując najmłodszych pamiątkowymi medalami oraz słodyczami.

Zapisy prowadzone są do wyczerpania miejsc. Zgłoszenia dokonać można pod numerem telefonu 607 144 507 oraz w siedzibie Klubu w Hali Legionów w dni robocze w godzinach od 8 do 16. W razie nieodebranych połączeń po tych godzinach będziemy oddzwaniać następnego dnia. Zachęcamy do kontaktu!