Akademia #viveKIDS

Akademia Piłki Ręcznej #viveKIDS to najnowsza inicjatywa Klubu Sportowego Vive Kielce skierowana do najmłodszych adeptów piłki ręcznej. W treningach udział biorą dzieci już od czwartego roku życia. Chcemy kształcić kolejne pokolenia polskich szczypiornistów pod hasłem "zabawa poprzez sport". W inicjatywę włączyła się m.in. legenda kieleckiego klubu, Piotr Grabarczyk.

grabarczyk_nabór

Akademia Piłki Ręcznej #viveKIDS wystartowała w listopadzie 2021 roku i stanowi kolejny krok w stronę jeszcze szerszego szkolenia młodzieży w naszym Klubie. W pierwszej edycji przewidziano treningi dla czterech grup, ale sukces inicjatywy sprawił, że w kolejnych sezonach program systematycznie rozszerzano. 

W treningach udział biorą dzieci od 4 do 10 roku życia. Treningi dla najmłodszych odbywają się raz w tygodniu, podczas gdy dwie najstarsze grupy czekają dwa dodatkowe zajęcia w miesiącu. Podczas treningów elementy techniki piłki ręcznej przeplatamy zabawami, rozmaitymi konkurencjami oraz ćwiczeniami ogólnorozwojowymi.

Uczestnictwo w treningach jest płatne. W sezonie 2022/2023 kwota za zajęcia wynosiła 100 złotych miesięcznie dla dwóch młodszych grup oraz 120 złotych dla zawodników od 8 lat. W cenie Klub gwarantuje treningi pod fachowym okiem trenerów z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu oraz podstawowe ubezpieczenie dziecka. Wszystkie treningi rodzice mogą obserwować przez szyby z sali VIP w Hali Legionów.

Zajęcia prowadzą wykwalifikowani szkoleniowcy: Monika Kiniorska, Kamil Siedlarz, Tomasz Mróz, Katarzyna Grabarczyk, a także legendarny zawodnik kieleckiej drużyny, Piotr Grabarczyk. Defensor w żółto-biało-niebieskich barwach seryjnie zdobywał tytuły Mistrza Polski.

Niespodzianką dla najmłodszych są okazyjne odwiedziny członków pierwszego zespołu. W 2022 roku Tomasz Gębala wraz z Damianem Domagałą wcielili się w rolę Świętych Mikołajów, obdarowując najmłodszych pamiątkowymi medalami oraz słodyczami.

Obecnie (stan na sierpień 2023) prowadzi się nabór do najmłodszych grup treningowych. Szczegóły dotyczące zapisów można znaleźć TUTAJ. Nabór prowadzony jest do wyczerpania miejsc. Zgłoszenia dokonać można pod numerem telefonu 607 144 507 oraz w siedzibie Klubu w Hali Legionów w dni robocze w godzinach od 8 do 16. W razie nieodebranych połączeń po tych godzinach będziemy oddzwaniać następnego dnia. Zachęcamy do kontaktu!

HARMONOGRAM TRENINGÓW AKADEMII #VIVEKIDS W SEZONIE 2023/2024:

Grupa od 4 do 5 lat: poniedziałki, godz. 17.00 i 18.00
Grupa od 6 do 7 lat: poniedziałki, godz. 17.00 i 18.00
Grupa od 8 do 9 lat: poniedziałki, godz. 17.00, dodatkowo dwa razy w miesiącu treningi w piątki (godz. 18.00)
Grupa od 8 do 10 lat (zaawansowana): poniedziałki, godz. 18.00, dodatkowo dwa razy w miesiącu treningi w piątki (godz. 18.00)