Kontuzje

MATEUSZ JACHLEWSKI

mateusz jachlewski

URAZ: uszkodzenie obrąbka stawu biodrowego, przebyty zabieg rekonstrukcji w drugim tygodniu lipca

PRZEWIDYWANY POWRÓT: około trzy miesiące od przebycia zabiegu

W drugim tygodniu lipca skrzydłowy PGE VIVE przeszedł zabieg rekonstrukcji obrąbka stawu biodrowego, przeszedł rehabilitację w Gdańsku, gdzie pozostawał do czasu powrotu zespołu z obozu w Arłamowie. Mateusz Jachlewski po zakończeniu procesu gojenia pracował nad tym, by jego organizm równomiernie obciążał obie nogi po zabiegu i odzwyczajeniu się od regularnych treningów. Kilka tygodni temu "Siwy" dołączył do zajęć z drużyną, a czas do jego powrotu na parkiet jest coraz krótszy.

TOMASZ GĘBALA

URAZ: zerwanie więzadła krzyżowego, przebyta rekonstrukcja z więzadła rzepki

PRZEWIDYWANY POWRÓT: dziewięć miesięcy od zabiegu

Nowego zawodnika PGE VIVE Kielce nie zobaczymy na parkiecie jeszcze długo. Tomek Gębala zerwał więzadło krzyżowe w maju 2019 roku (to już druga tego typu kontuzja w karierze rozgrywającego), podczas pierwszego półfinałowego meczu PGNiG Superligi z MMTS-em Kwidzyn. Zawodnik przechodzi rehabilitację, która potrwa jeszcze kilka miesięcy. Według przewidywań klubowego fizjoterapeuty rozpoczęcie treningów z resztą drużyny nastąpi po około sześciu, siedmiu miesiącach od przeprowadzenia zabiegu rekonstrukcji więzadła, a dopiero po kolejnych dwóch, trzech organizm Tomka będzie gotowy do gry w pełnym kontakcie. Na tę chwilę rozgrywający rehabilituje się w Gdańsku.

BLAŽ JANC

URAZ: uszkodzenie obrąbka lewego stawu barkowego

PRZEWIDYWANY POWRÓT: wznowienie rozgrywek w 2020 roku

Blaž Janc ma za sobą bardzo intensywną część sezonu. Od początku listopada był jedynym nominalnym zawodnikiem na swojej pozycji ze względu na absencję Arkadiusza Moryto, który doznał kontuzji mięśni brzucha. W ostatnich tygodniach Blaž rozgrywał świetne mecze, będąc pewnym punktem drużyny PGE VIVE. Słoweniec dawał z siebie wszystko, pomimo urazu barku, który coraz bardziej mu doskwierał.

"Blaž ma uszkodzony obrąbek stawowy barku ręki rzucającej, o czym wiedzieliśmy od jakiegoś czasu" – wyjaśnia fizjoterapeuta Tomasz Mgłosiek – "Podjęliśmy wszelkie konieczne działania łagodzące ten stan, ale teraz przyszedł czas, gdy Blaž musi odpocząć, by uraz nie przerodził się w coś poważniejszego."

Blaž przez około dwa miesiące zmagał się z bólem, który towarzyszył mu podczas treningów i meczów. Dlatego podjęto decyzję, że po zakończeniu rywalizacji w Lidze Mistrzów skrzydłowy odbędzie przerwę, podczas której będzie wykonywał specjalny program ćwiczeń, mających na celu poprawę stanu zdrowia. Oznacza to, że nie wystąpi w meczach PGE VIVE Kielce do końca roku 2019.

ARKADIUSZ MORYTO

URAZ: naderwanie mięśni brzucha

PRZEWIDYWANY POWRÓT: ostatnie mecze ligowe w 2019 roku

Skrzydłowy naderwał mięśień brzucha jeszcze przed ostatnimi zgrupowaniami kadr narodowych. Po powrocie do klubu okazało się, że musi pauzować minimum trzy tygodnie. Wkrótce powinien wrócić na parkiet.