Kontuzje

DANIEL DUJSHEBAEV

Daniel Dujshebaev fot. Yvette Kunushevci

URAZ: zerwanie więzadła krzyżowego i uszkodzona łąkotka podczas mistrzostw świata, 23 stycznia 2019 r., przebyty zabieg rekonstrukcji 31 stycznia

PRZEWIDYWANY POWRÓT: październik 2019

Rozgrywający doznał kontuzji 23 stycznia, podczas ostatniego meczu rundy głównej mistrzostw świata 2019, w której Hiszpanie jedną bramką przegrali z Niemcami 30:31. Diagnoza była fatalna: zerwane więzadło krzyżowe przednie i uszkodzona łąkotka. W czwartek, 31 stycznia, Dani przeszedł operację kontuzjowanego kolana w Madrycie i przez pierwszych kilka tygodni przebywał w Hiszpanii, gdzie przeszedł badania kontrolne. 

Po powrocie do Kielc rozgrywający wpadł w wir pracy rehabilitacyjnej. Obecnie trenuje już z drużyną i niebawem powróci na ligowe parkiety.

MATEUSZ JACHLEWSKI

mateusz jachlewski

URAZ: uszkodzenie obrąbka stawu biodrowego, przebyty zabieg rekonstrukcji w drugim tygodniu lipca

PRZEWIDYWANY POWRÓT: około trzy miesiące od przebycia zabiegu

W drugim tygodniu lipca skrzydłowy PGE VIVE przeszedł zabieg rekonstrukcji obrąbka stawu biodrowego, a obecnie przechodzi rehabilitację w Gdańsku, gdzie pozostanie do czasu powrotu zespołu z Arłamowa. Mateusz Jachlewski po zakończeniu procesu gojenia będzie pracował nad tym, by jego organizm równomiernie obciążał obie nogi po zabiegu i odzwyczajeniu się od regularnych treningów. Dopiero gdy zostanie to osiągnięte, rozpocznie zajęcia z resztą drużyny.

TOMASZ GĘBALA

URAZ: zerwanie więzadła krzyżowego, przebyta rekonstrukcja z więzadła rzepki

PRZEWIDYWANY POWRÓT: dziewięć miesięcy od zabiegu

Nowego zawodnika PGE VIVE Kielce nie zobaczymy na parkiecie jeszcze długo. Tomek Gębala zerwał więzadło krzyżowe w maju tego roku (to już druga tego typu kontuzja w karierze rozgrywającego), podczas pierwszego półfinałowego meczu PGNiG Superligi z MMTS-em Kwidzyn. Zawodnik przechodzi rehabilitację, która potrwa jeszcze kilka miesięcy. Według przewidywań klubowego fizjoterapeuty rozpoczęcie treningów z resztą drużyny nastąpi po około sześciu, siedmiu miesiącach od przeprowadzenia zabiegu rekonstrukcji więzadła, a dopiero po kolejnych dwóch, trzech organizm Tomka będzie gotowy do gry w pełnym kontakcie.

BRANKO VUJOVIĆ

URAZ: uraz stawu skokowego, doznany w drugiej połowie września

PRZEWIDYWANY POWRÓT: 6-9 tygodni od urazu

Branko nie miał szczęśliwego startu. Najpierw, jeszcze w okresie przygotowawczym złamał nos, a gdy rozpoczął się sezon i mógł już normalnie trenować z zespołem, doznał urazu stawu skokowego. Obie kontuzje przytrafiły się rozgrywającemu na treningach. Początkowo podejrzewano uszkodzenie ścięgna Achillesa, ale na szczęście okazało się, że uraz nie jest tak poważny. Branko rehabilituje się i częściowo bierze udział w zajęciach z zespołem.