ESKOM IT Sp. z o.o.

ESKOM to firma stworzona i kreowana przez wyjątkowych ludzi, którzy zawsze wytrwale dążą do wyznaczonego celu.

Od kilkunastu lat świadczymy usługi informatyczne (outsourcing IT, outsourcing specjalistów IT), wdrażamy dedykowane rozwiązania informatyczne z zakresu infrastruktury i bezpieczeństwa IT, tworzymy i rozwijamy oprogramowanie.

Nasza pozycja na rynku IT budowana jest od 2003 roku. Wówczas małżeństwo informatyków Ewa i Sebastian Niklewicz, wykorzystując doświadczenie w działach IT dużych korporacji, postanowili zbudować organizację ESKOM.

Od początku systematycznie zwiększamy zakres kompetencji. Wśród naszych Klientów znajdują się zarówno duże organizacje (głównie z sektora finansowego i publicznego), jak i firmy z sektora MSP.

W roku 2016 Hewlett Packard Enterprise zdecydował o nadaniu naszej firmie najwyższego z możliwych statusu partnerskiego HPE Platinum Partner. Status ten, potwierdzony certyfikatem, udało nam się utrzymać również w kolejnym roku. HPE to światowy lider w dziedzinie rozwiązań informatycznych przeznaczonych dla firm, a rozwijane technologie tyczą się takich obszarów, jak serwery, storage, rozwiązania sieciowe i chmurowe.

Również w roku 2016 nasza firma otrzymała zaszczytny tytuł Gazela Pulsu Biznesu 2016. Warto podkreślić, że głównym kryterium przyznania tego wyróżnienia było tempo wzrostu firmy w latach 2013 - 2015 (w przygotowanym przez Puls Biznesu rankingu zajęliśmy wysokie 19 miejsce w województwie mazowieckim).

W roku 2017 otrzymaliśmy nagrodę Red Hat Rising Star, którą firma Red Hat po raz pierwszy wręczała swoim partnerom zarówno za dotychczasowe działania, jak i za całokształt współpracy. Red Hat to firma międzynarodowa i światowy lider rozwiązań open source dla biznesu. Nasza firma od lat wdraża oraz pracuje na rozwiązaniach oferowanych przez Red Hat, czego najlepszym potwierdzeniem jest status Red Hat Premier Business Partner, który posiadają w Polsce jedynie cztery firmy.

W naszych działaniach zawsze kierujemy się dobrem naszych Klientów. Dzięki procesowemu podejściu oraz wykorzystywaniu eksperckiego doświadczenia w realizacji zadań możemy zagwarantować najwyższy poziom świadczonych usług informatycznych. Wdrożyliśmy i przestrzegamy procedur, posiadamy również certyfikaty Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością i Bezpieczeństwem Informacji wg norm PN-EN ISO 9001:2015, ISO/IEC 27001:2013.

Kluczowe informacje o firmie:

  • Kilkanaście lat na rynku
  • Specjalizacja: IT Outsourcing i usługi wdrożeniowe
  • Bogate doświadczenie w obsłudze dużych organizacji IT
  • Kompetencje biznesowe: sektor finansowy (ubezpieczenia) i publiczny
  • Kilkudziesięciu klientów, dla których świadczymy stałe usługi outsourcingu IT na podstawie stałych umów w zakresie pełnym oraz selektywnym
  • Silny inżynierski zespół wdrożeniowy i utrzymaniowy (opieka w trybie 24h na dobę)
  • Kompetencje wdrożeniowe poparte certyfikatami i partnerstwami technologicznymi

Model naszej współpracy jest dostosowywany do potrzeb Klienta, aby obsługa informatyczna była jak najbardziej efektywna. Obsługujemy firmy kompleksowo lub wspieramy je tylko w wymaganym zakresie (outsourcing selektywny), doradzamy oraz współpracujemy z informatykami i menedżerami po stronie Klienta.

Tworzymy silny zespół wsparcia, lubimy ambitne zlecenia i współpracujemy ściśle z największymi producentami wdrażając technologie, które rozwijają biznes.

Czuwamy nad poprawnym działaniem środowiska serwerowego oraz środowiska stacji roboczych. Oferujemy wsparcie techniczne dla użytkowników (HelpDesk). Zapewniamy bezawaryjne działanie sieci i baz danych w firmie. Czuwamy nad bezpieczeństwem systemów, informacji i przetwarzania danych osobowych. Posiadamy również wieloletnie doświadczenie we wdrażaniu rozwiązań dotyczących DevOps.

Jesteśmy integratorem rozwiązań informatycznych, specjalizującym się w branży ubezpieczeniowej. Mamy bogate doświadczenie przy realizacji projektów w wielu firmach ubezpieczeniowych, zarówno w imieniu dostawcy, jak i klienta. Doświadczenia te dotyczą obszarów związanych z usprawnieniem procesów biznesowych, technologią i innymi aspektami w obszarach informatyki, telekomunikacji i bezpieczeństwa. Osoby pracujące w firmie ESKOM były odpowiedzialne za budżety w firmach ubezpieczeniowych w zakresie IT, telekomunikacji oraz bezpieczeństwa.

ESKOM stworzył również dział outsourcingu zasobów i dostarcza rozwiązania w postaci odpowiednio dobranych specjalistów lub całego zespołu projektowego do zrealizowania konkretnej potrzeby biznesowej.  Zadanie to realizujemy w czasie i kosztach trudnych do osiągnięcia przez klienta, którego osią biznesu nie jest outsourcing i rekrutacja zespołów projektowych czy też pojedynczych specjalistów. Ponosimy wszystkie koszty związane z zatrudnieniem, rekrutacją, urlopami, motywacją, szkoleniami (jeśli są one konieczne), jak również zamknięciem zatrudnienia.

ESKOM to zespół nie tylko w biznesie, ale również w sporcie. Tworzymy zgraną drużynę rowerową, która regularnie bierze udział w zawodach rowerów górskich MTB i jest gotowa na różnorodne wyzwania.

W październiku 2017 otworzyliśmy naszą nową siedzibę przy ul. Puławskiej 543 w Warszawie. Większa przestrzeń biurowa jeszcze bardziej sprzyja kreatywności i współpracy między pracownikami oraz naszymi Klientami i Partnerami.