21.09.2018, 20:52

Juniorzy zwycięstwem rozpoczęli sezon 2018/2019!

Karolina Zielonka

Juniorzy PGE VIVE II Kielce nowy sezon w czwartej grupie II ligi piłkarzy ręcznych rozpoczęli od "wyjazdowego", aczkolwiek domowego spotkania w Hali MOSIR przy ulicy Krakowskiej. Ich pierwszym przeciwnikiem był zespół oddalony o rzut beretem, NLO SMS ZPRP II KIELCE. Po niezwykle emocjonującym, pełnym walki spotkaniu triumf, wynikiem 24:22, odniosła młoda drużyna PGE VIVE.

NLO SMS ZPRP II Kielce - PGE VIVE II Kielce 22:24 (11:11)

Wspaniale mecz rozpoczął nasz zespół. Bramkę zamurował Miłosz Wałach, który obronił pięć rzutów z rzędu. Dzięki temu jego koledzy mogli rozpocząć budowanie przewagi. Od dwudziestej minuty jednak żółto-biało-niebiescy zaczęli popełniać łatwe błędy, których wynikiem była strata prowadzenia. W ostatnich sekundach pierwszej połowy trójkową akcję Filip Zdziech - Jan Winiarski - Bartosz Szaniawski, rzutem ze skrzydła zakończył ten ostatni. Wtedy na tablicy wyników ujrzeliśmy rezultat 11:11.

Drugie trzydzieści minut PGE VIVE rozpoczęło od dwóch niewykorzystanych rzutów karnych. Nie myli się za to zawodnicy SMSu. Do czterdziestej czwartej minuty spotkania pewnie utrzymywali korzystny dla siebie wynik, jednak wtedy o swoim istnieniu przypomniał Miłosz, który obronił dwa rzuty z ataku pozycyjnego, po chwili karnego i znowu rzut z ataku! Jego koledzy wzięli przykład z jego efektywności, szczególnie Michał Włodarski, który wykorzystał trzy rzuty z siódmego metra, dające dwubramkową przewagę dla jego zespołu. Nie obyło się bez nerwowej końcówki meczu. Pół minuty przed końcem spotkania ekipa Mariusza Jurasika traciła tylko jedno oczko do naszych juniorów. Wówczas ponownie gola zdobył Włodarski i przypieczętował pierwsze zwycięstwo „żółto-biało-niebieskich” w sezonie 2018/2019.