MIASTO KIELCE

Kielce to nowoczesne, dynamicznie rozwijające się miasto, które wykorzystało skok cywilizacyjny, jaki niesie ze sobą członkostwo w Unii Europejskiej. W ciągu ostatnich lat, dzięki środkom unijnym, inwestowaniu w placówki kultury, pomoc społeczną, infrastrukturę techniczną i sportową stały się przyjazne dla swoich mieszkańców, turystów, biznesmenów i osób niepełnosprawnych. Dzięki najszybciej rozwijającym się w Polsce Targom Kielce, od lat stanowią miejsce spotkań największych firm krajowych i zagranicznych, reprezentujących różne dziedzin gospodarki oraz miejsce zawierania wielomilionowych kontraktów.
Kielce to również miasto geologicznych osobliwości. Znawcy nazywają stolicę województwa świętokrzyskiego "największym muzeum geologii pod gołym niebem". Dzięki nowoczesnej bazie, mają też szansę stać się polską stolicą sportów. Ponad 30 tras turystycznych rozpoczyna się, przebiega, bądź kończy właśnie w mieście. Na wielbicieli białego szaleństwa w samych Kielcach oraz najbliższej okolicy czeka 7 nowoczesnych, naśnieżanych stoków z wyciągami, wypożyczalniami sprzętu, zapleczem gastronomicznym i parkingami. Wytyczone są tu także trasy do biegania na nartach.
Wśród licznych obiektów polecanych do zwiedzania, szczególne miejsce zajmuje Muzeum Narodowe mieszczące się w Pałacu Biskupów Krakowskich oraz Muzeum Zabawek i Zabawy jedyne tego typu w Polce, posiadające w swych zbiorach około 30 tys. eksponatów. Warto wybrać się też do Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego, Muzeum Wsi Kieleckiej. W zbiorach Galerii Współczesnej Sztuki Sakralnej znajdują się prace wybitnych polskich twórców, takich jak: Tadeusz Kantor, Władysław Hasior czy Jerzy Nowosielski.

Zapraszamy serdecznie do naszego miasta.

 

INWESTUJ W KIELCACH!

Miasto: Kielce
Kod Pocztowy: 25-303
Ulica: Rynek 1
Telefon:  
Faks:  
Strona Internetowa: www.um.kielce.pl
E-mail: