Szkolenie młodzieży

Od wielu lat w regionie świętokrzyskim jednym z najpopularniejszych sportów jest piłka ręczna. Tym samym szkolenie młodzieży jest jednym z najważniejszych celów rozwoju klubu sportowego. W naszym mieście prowadzone jest szerokie szkolenie młodzieży w zakresie piłki ręcznej, a młodzi zawodnicy z ziemi świętokrzyskiej z powodzeniem rywalizują na arenie krajowej. 

Klasy sportowe o profilu piłka ręczna we współpracy z klubem, prowadzone są w kilku placówkach oświatowych na terenie miasta. Tego typu klasy funkcjonują w Szkole Podstawowej nr 39 na Słonecznym Wzgórzu i w Szkole Podstawowej nr 32 na kieleckim Barwinku. Klub współpracuje również ze Szkołą Podstawową nr 25 na Ślichowicach. Na początku każdego roku szkolnego prowadzony jest nowy nabór do w/w klas (informacje pojawiają się w szkołach oraz w mediach klubowych). Stale prowadzone jest także szkolenie w klasach początkowych 1-3. Szkolenie młodzieży prowadzone jest także w klubie sportowym Vive Kielce. W żółto-biało-niebieskich barwach trenuje ponad 400 młodych zawodników w różnych grupach wiekowych. Dla najmłodszych organizowane są rozgrywki wojewódzkie, oraz po uzyskanym awansie gra w rozgrywkach krajowych. Wiele młodych zespołów wyjeżdża także na prestiżowe młodzieżowe turnieje w całej Europie. W sezonie 2017/18 po raz pierwszy przeprowadzono zajęcia młodych adeptów piłki ręcznej trenujących w klubie z zawodnikami pierwszego zespołu Łomża Vive Kielce. Możliwość odbycia treningu ze swoimi sportowymi idolami stanowi motywację dla młodzieży do dalszego rozwoju swojej sportowej kariery. 

Więcej informacji o szkoleniu młodzieży, telefony do poszczególnych trenerów, informacje o godzinach treningów dla młodzieży można uzyskać pod klubowym numerem telefonu 41 345 10 44. Zapraszamy!

 

Treningi z serii "Akademia Mistrzów"