Tomasz Mgłosiek
Tomasz Mgłosiek
Tomasz Mgłosiek
Tomasz Mgłosiek
Tomasz Mgłosiek

TRENER ODNOWY BIOLOGICZNEJ

DATA URODZENIA: 13.10.1979.

W KLUBIE OD: 2007

Tomasz Mgłosiek to bardzo charyzmatyczna postać o żołnierskiej posturze i energicznym usposobieniu. Biegły w swoim fachu, zawsze gotowy wspierać zawodników w regeneracji oraz leczeniu poważnych i drobnych urazów. W klubie pracuje już jedenaście lat, w trakcie których doświadczył z chłopakami wielu radosnych i trudnych chwil, śmiesznych i dziwnych przypadków medycznych. Zawodnikom pomaga wrócić do formy, uśmierza ból, a także edukuje.

„W sporcie bardziej zużywamy swoje ciało niż w przeciętnym życiu, jest ono narażone na więcej kontuzji, bardzo ważny jest więc w naszej pracy aspekt regeneracji” – opowiada Tomek – „Organizm ma swoje granice, a my przecież cały czas pracujemy właśnie na granicach jego możliwości. Musimy pilnować, by je skutecznie przesuwać, by organizm jak najszybciej był znów w stanie podjąć trening, zagrać mecz w jak najlepszej formie.”

Fizjoterapeuta jest z zespołem zawsze, gdy tylko to możliwe. Przed treningami, w ich trakcie i po nich, na meczach, na wyjazdach. „Praca zawodników polega na zdrowiu, na cielesności, fizyczności” – kontynuuje – „Każda chwila, którą można przeznaczyć na ten aspekt, jest dla nas bardzo cenna, a w tak intensywnym sezonie czasu nie ma zbyt wiele. Jeśli zawodnik jest kontuzjowany i nie może normalnie trenować, to spędza te chwile z trenerami odnowy biologicznej, a wchodzi na boisko tylko na pewne elementy, by stracił jak najmniej zajęć”.

Tomek to profesjonalista o silnym charakterze, a te dwie cechy są w jego pracy bardzo potrzebne. Choć wydaje się, że to przecież same przyjemności – sauna, masaże, pogawędki podczas zabiegów – praca fizjoterapeuty kieleckiego zespołu to robota dla prawdziwego twardziela. „Jeśli nie miałbym charakteru, nie miałbym posłuchu, bez posłuchu nie miałbym autorytetu, zawodnicy nie podporządkowaliby się. Maszeruj albo giń!” – śmieje się fizjoterapeuta.