VIVE GROUP

VIVE Textile Recycling zajmuje wiodącą pozycję rynkową w sektorze  przetwarzaniem surowców wtórnych. Wypracowane przez spółkę metody umożliwiają zagospodarowanie w 100% surowca, jakim jest odzież używana. Założenia i charakter pracy firmy mają szczególne znaczenie w kontekście dbałości o środowisko naturalne.  

VIVE Textile Recycling swoją działalność rozpoczęło w 1991 roku jako mała hurtownia odzieży używanej, zlokalizowana w Górkach Szczukowskich koło Kielc. Przedsiębiorstwo sprzedawało wówczas wyłącznie odzież sortowaną przywożoną z Holandii. W marcu 1992 roku spółka rozpoczęła import odzieży wstępnie sortowanej i zatrudniła pierwszych pracowników do jej przerobu. I tak, sukcesywnie powiększając ilość sortowanej odzieży, a co za tym idzie, także zatrudnienie i zaplecze produkcyjno – magazynowe, na początku 2002 roku VIVE przerabiało ok. 70 ton surowca dziennie i zatrudniało blisko 400 osób, mając do dyspozycji ponad 8 tys. mkw. powierzchni produkcyjnej i magazynowej. Na przełomie 2004 i 2005 roku uruchomiono nowoczesną linię do sortowania odzieży. Wdrażając nowe rozwiązania technologiczne firma dynamicznie powiększa rozmiar produkcji. Obecnie zatrudnia … osób i sortuje …. ton surowca miesięczni/rocznie. W jej posiadaniu jest łącznie 17 tys. mkw. powierzchni biurowo – produkcyjno – magazynowej.
W swojej ofercie handlowej VIVE Textile Recycling ma odzież niesortowaną (importowaną z Niemiec i Holandii) i sortowaną (ok. 1 tys. asortymentów odzież odpowiedniej dla danego sezonu). W ramach odzieży sortowanej firma dysponuje:
• odzieżą sortowaną z importu - jest to odzież od stałych, zagranicznych dostawców, gdzie zakupywane są już gotowe asortymenty (bluzki, spodnie, sukienki, kurtki itd.) oraz gotowe mixy damsko-męskie i dziecięce. Towar pakowany jest w worki od 20 do 50 kg.
• odzieżą sortowaną z własnej produkcji - są to różnego rodzaju gatunki odzieży powstałe w procesie sortowania odzieży niesortowanej. W wyniku produkcji i przerobu ok. 100 ton odzieży niesortowanej dziennie firma oferuje szeroki wachlarz asortymentów w różnych gatunkach.
W wyniku procesu sortowania odzież, która nie podlega już sprzedaży jest poddawana procesowi przerobu na czyściwo. W VIVE Textile Recycling znajdują się następujące gatunki tego surowca: bawełniane białe i kolorowe, flanelowe, frotte. Głównym rynkiem zbytu na ten produkt jest Europa Zachodnia.

Miasto: Kielce
Kod Pocztowy: 25-663
Ulica: Olszewskiego 6
Telefon: 41 367 59 48
Faks:  
Strona Internetowa: www.vive.com.pl
E-mail: vive@vive.com.pl