12.09.2003, 12:29

Drodzy Przyjaciele Sportu

Na pewno jesteście Państwo ciekawi, jakie były nasze działania od zakończenia sezonu aż do dziś. Postaramy się w skrócie przedstawić, czego udało nam się dokonać.

 

Przede wszystkim stworzyliśmy nowy system zarządzania, który postaramy się wprowadzić w życie i poprawiać podczas nowego sezonu. Wiemy, iż zrobiliśmy dopiero pierwszy mały krok, aby stać się profesjonalnie zarządzanym klubem i jesteśmy świadomi ogromu pracy, który należy włożyć, aby zaistnieć na poziomie np. klubów Lemgo, Magdeburg czy Barcelona. Ogromnie pomaga nam świadomość, iż powiodło nam się w zdobyciu dobrych kontaktów z tymi klubami i wkrótce odwiedzimy kluby Magdeburg, Lemgo, Flensburg, aby podpatrzeć ich organizację i sposób zarządzania.

 

Ponadto, mieliśmy bardzo wiele pracy związanej z transferami zawodników. Jesteśmy ogromnie zadowoleni z obecności wśród nas nowego trenera Daniela Waszkiewicza oraz pozyskania nowych zawodników: Juri Hiliuka i Patryka Kuchczyńskiego. Mamy również nowego trenera odnowy biologicznejRoberta Dziwonia.

 

Musimy się niestety przyznać, że nie jesteśmy do końca usatysfakcjonowani z wyników naszej pracy, ponieważ zgodnie z naszymi planami, bardzo chcieliśmy pozyskać nowego zawodnika na pozycji rozgrywającego. Kompletnym dla nas zaskoczeniem był fakt, iż złożone przez nas zawodnikom oferty, nie spotkały się z zainteresowaniem. Oznacza to, że przed nami jeszcze wiele pracy nad poprawieniem wizerunku klubu.

 

Poza tym, zorganizowaliśmy przedsezonowy turniej o puchar „Prezesa Klubu VIVE”. Opracowaliśmy nowy folder klubowy, który zostanie zaprezentowany podczas drugiego meczu w Kielcach. Pozyskaliśmy dziewięciu nowych sponsorów, zawarliśmy wiele nowych obiecujących kontaktów. Zorganizowaliśmy również bal przyjaciół sportu, który ponownie był sukcesem i umożliwił złożenie podziękowań wszystkim osobom, które pomogły Klubowi podczas ostatniego sezonu.

 

Wiele czasu zajęło nam również poszukiwanie wspólnego rozwiązania z władzami miasta w sprawie hali sportowej. Mamy nadzieję, że pod koniec tego tygodnia wszystkie sprawy staną się jasne i będziemy mogli skoncentrować się wyłącznie na rozgrywkach ligowych.

 

Każdy z pewnością jest ciekaw, jak wyglądają sprawy związane z telewizją. Otóż, osiągnęliśmy porozumienie z Telewizją Polsat – Sport, dotyczące cotygodniowej transmisji jednego meczu z sześcioma najlepszymi Klubami w Polsce. Nie wiemy jeszcze dlaczego, ale Wisła Płock zrezygnowała z niepodpisanego jeszcze porozumienia. Niemniej jednak, spotkamy się z pozostałymi pięcioma klubami w tym tygodniu, aby ułożyć nowy plan działania. Mamy nadzieję, że zmiana decyzji klubu Wisła Płock nie spowoduje zbyt dużego wzrostu kosztów i porozumienie z pozostałym klubami zostanie podpisane. Naszym zdaniem, telewizja to najlepsza droga, aby uczynić piłkę ręczną popularniejszą i bardziej interesującą dla potencjalnych nowych sponsorów. Uważamy, że nasz plan transmisji meczów w telewizji jest bardzo dobry i jesteśmy mocno zawiedzeni rezygnacją Klubu Wisła Płock.

 

W sprawie Ligi Mistrzów, jesteśmy na bardzo dobrej drodze osiągnięcia porozumienia z TVP 3, która da nam gwarancję transmisji zarówno meczy w Kielcach jak i wyjazdowych.

 

Mamy nadzieję, że nasze starania dadzą wymierne efekty, podniosą prestiż i sławę naszego Klubu, a nowy sezon będzie udany, czego życzymy sobie i Państwu.

 

Zarząd VIVE

Bert Servaas