22.08.2003, 14:43

TAK ZACZELIŚMY TURNIEJ!

Na pierwszą bramkę naszego zespołu musimy tednak czekać aż do 6 min. kiedy to kapitan naszego zespołu Radek Wasiak zdobywa bramkę. Jednak nasz zespół nie może sobie poradzić z bardzo szybką i agresywie grającą drużyną przeciwną. Pierwszy remis notujemy w 12 min. a pierwsze prowadzenie naszego zespołu po bramce Filipa Kliszczyka notyjemy w 19 min. 9-8, a w 23 10-8. W tym monencie wydawało się ,że nasz zespół zakończy pierwszą połowę prowadzeniem, jednak zespół z Rosji na 20 sekund przed końcem 1- połowy zdobywa wyrównójącą bramkę i do przerwy wynik na tablicy 11-11.

Druga połowa meczu rozpoczyna się od doskonałych interwencji młodego Piotrka Czopka, zespół zaczyna lepiej grać w obronie i szybciej w ataku. Na wynik takiej gry nie trzeba długo czekać i w 33 min zespół naswz obejmuje prowadzenie. Po bramce F. Kliszczyka , a w 35 min. 17-12, a Piotr Czopek dalej b. dobrze broni i zespół naszpowiększa przewagę i w 38 min. 19-13 a 41 21-15. Widać większe doświadczenie naszego zespołu i do końca II połowy uzyskana przewaga utrzymuje się wynikiem 27-20.

Ze względów statystycznych musimy dodać, że nasz zespół występuje w turnieju osłabiony brakiem: Karola Bieleckiego,Patryka Kuchczyńskiego,Piotra Grabarczyka ( uczestnicy mistrzostw świata w Brazyli) oraz kontuzjowanych: roberta Nowakowskiego i Rafała Bernackiego.