04.08.2003, 06:48

A jednak sędziowie mogą wiele

W tym momencie dochodzą do głosu sędziowie wykluczając za problematyczne faule dwóch dwóch naszych zawodników (Bystram i Hiljuk) i przeciwnik zmniejsza przewagę doprowdzając w 26 minucie do pierwszego remisu 12:12.Końcowe minuty pierwszej odsłony to wyrównana gra i kończy się ona wynikiem 13:13.

Druga polowa meczu to popis sędziów,którzy otrzymali sporą porcję gwizdów od kilkuset osobowej widowni.Były to chyba jedyne gwizdy w całym turnieju.

 

Nasza drużyna jednak nie odpuszczała i utrzymywała prowadzenie 38-min.17:15.Tu znów sędziowie gospodarskim okiem "dopatrzyli" się przewinień i przeciwnik wychodzi w 47 min. na prowadzenie 19:21.(50 min.-20:22).Końcówka meczu to następne wykluczenia m.in.trzecia kara dla R.Wasiaka(czerwona kartka za trzecie przewinienie) , za chwiłę brzydko zostaje zfaulowny M.Kubiec ale sędzowie nie dopatrzyli się nic.Za znów chwilę piękna akcja P.Sieczka-A.Litowski,brutalny faul zawodnika drużyny Wetzlar

jednak nie wykorzystujemy rzutu karnego.Dwubramkowe prowdzenie rywali utrzymuje się do końca.Ostatnie 4 minuty spotkania do doping spokojnej i obiektywnej widowni dla naszego zespolu,która na ogół reagowała oklaskami na każdą dobrą akcję każdej drużyny. Na 15 sek.rozmiary porażki mógł zmniejszyć P.Sieczka będąc sam na sam z bramkarzem.

 

Bramki dla naszego zespołu zdobyli:

P.Sieczka-5

F.Kliszczyk-3

R.Nowakowski-3

R.Wasiak-3

J.Hiljuk-4

Ł.Janyst-1

W.Zydroń-1

A.Bystram-1

A.Litowski-1

M.Kubiec-1

 

W drugim meczu THW KIEL przegrał z drużyną VfL Gummersbach 24:30.

 

Zwyciężcą turnieju Krombacher Handall Cup została drużyna VfL Gummersbach za co otrzymała nagrodę w wysokości 2000 Euro.