Szmal, Jurecki, Karabatić - licytuj wyjątkowe zdjęcia z autografami!
11.10.2018, 09:21
News Poza boiskiem

Szmal, Jurecki, Karabatić - licytuj wyjątkowe zdjęcia z autografami!

Michał Stańczyk, fotograf sportowy, który od lat jeździ na największe turnieje piłki ręcznej, a i w Hali Leginów gościł nie raz, postanowił wykorzystać swoje zdjęcia do pomocy chorej na nowotwór Anitce ze Stalowej Woli. Zdjęcia z autografami Sławomira Szmala, Luki Karabatica i Michała Jureckiego można licytować w ramach internetowej aukcji.

Michał Stańczyk od  kilkunastu lat pracuje jako fotoreporter. Jego zdjęcia zatrzymują w kadrze zmagania piłkarzy nożnych, siatkarzy, szczypiornistów. Teraz chce, aby jego praca mogła także pomagać tym, którzy tego potrzebują.

"Kiedy znajomy poprosił mnie, abym pomógł jedenastoletniej Anicie ze Stalowej Woli, od razu wiedziałem, co mogę zrobić. W mojej piwnicy znajdowały zdjęcia, które prezentowałem w ramach swoje autorskiej wystawy. Długo szukałem pomysłu, co zrobić, aby nie pokrywały się kurzem. Teraz mogą zrobić coś dobrego"opowiada Michał.

W internetowej aukcji Fundacji Spełnione Marzenia można wylicytować wyjątkowe dwa zdjęcia. Pierwsze z nich to zdjęcie z autografem dwukrotnego mistrza świata, mistrza Europy i wicemistrza olimpijskiego z Rio de Janeiro – Luki Karabatica, a także rekordzisty pod względem liczby oficjalnych spotkań międzypaństwowych w kadrze seniorskiej, byłego zawodnika PGE VIVE Kielce – Sławomira Szmala, które przedstawia akcję pomiędzy tymi zawodnikami podczas meczu EHF EURO 2016 Polska – Francja.

Fotografia zajęła 1 miejsce i została sportową fotografią roku w konkursie BZ WBK Press Photo. Autografy obu zawodników udało się Michałowi zebrać podczas meczu PGE VIVE Kielce - Paris Saint-Germain HB z zeszłego sezonu. Zarówno Sławek Szmal jak i Luka Karabatić chętnie złożyli swoje podpisy na dużej planszy, a Luka chwalił się zdjęciem wykonanym przez Michała na swoim instagramie! 

Drugie zdjęcie, podpisane przez srebrnego medalistę mistrzostw świata w Niemczech, brązowego medalistę mistrzostw świata w Chorwacji i Katarze, uczestnika Igrzysk Olimpijskich w Pekinie i Rio de Janeiro – Michała Jureckiego, zostało zrobione podczas meczu Ligi Mistrzów z THW Kiel.

michał_stańczyk_2

Licytacje znajdziecie poniżej. Do końca pozostało jedynie 6 dni!

https://charytatywni.allegro.pl/listing?charityOrganizationPurposeId=5188

Anita Wartak od 7 lat choruje na nowotwór. Obecnie przechodzi kolejną wznowę choroby. Jest niesamowicie silną dziewczyną! Dzielnie walczy z chorobą. Jest objęta nauczaniem indywidualnym, ale bardzo tęskni za szkołą i koleżankami. Jak tylko jej stan się poprawia, wraca z radością do szkoły i jest wspaniałą, pilną uczennicą. Niestety takich radosnych dni Anitka ma za sobą niewiele.