Spędź jeden dzień z zawodnikami PGE VIVE Kielce!
16.11.2018, 11:04
News Poza boiskiem

Spędź jeden dzień z zawodnikami PGE VIVE Kielce!

  • Magda Pluszewska
  • Tekst

Magda Pluszewska

Od początku listopada na klubowym Instagramie rządzą zawodnicy PGE VIVE Kielce! Dzień spędzony z Blažem Jancem? A może z Arkiem Moryto lub Arciomem Karalokiem? Żaden problem! Wystarczy wejść na Instagram, zaobserwować konto @kielcehandball i już jesteście na bieżąco.

Zawodnicy PGE VIVE Kielce w poszczególne dni przejmują prowadzenie naszego Instagramowego konta i w ramach InstaStories zabierają kibiców za kulisy pracy w profesjonalnym klubie sportowym. Co piłkarz ręczny powinien zjeść na śniadanie? Jak spędza wolne przedpołudnie? Jak trenuje, a jak regeneruje się po wysiłku? Odpowiedzi na te pytania już pewnie nie raz słyszeliście w wywiadach, ale tym razem zawodnicy nie tylko o tym opowiadają, ale pokazują na własnych przykładach.

insta2

Jednym z pierwszych zawodników, którzy opanowali Instagram, był Arkadiusz Moryto. Skrzydłowy PGE VIVE zabrał kibiców w podróż do Barcelony.

Trochę się działo, ale czasem nie było Internetu, więc nie wszystko mogłem udokumentować – relacjonuje Arek – Było fajnie! Super, że kibice mogą nas zobaczyć od drugiej strony, dowiedzieć się, jak podróżujemy, co jemy, jak przygotowujemy się do meczu. Tego na co dzień nie widać, a my możemy im to pokazać.

Arkadiusz Moryto mógł nieco wzorować się na klubowym koledze, Angelu Fernandezie, który przetarł szlaki w cyberprzestrzeni, obejmując Instagramowe stery dzień wcześniej.

Ogólnie działałem na spontanie, ale przede mną był Angel, więc podejrzałem, jak on to robił i trochę się na nim wzorowałem, dodając coś od siebie – mówi skrzydłowy.

Angel wykorzystał ciekawe narzędzie, które umożliwia użytkownikom zadawać pytania w ramach InstaStories. No i się zaczęło! Kibice chętnie korzystają z możliwości bezpośredniego kontaktu z zawodnikami, zadając im najróżniejsze pytania.

Oj, dużo było pytań! Dlaczego mam numer 23, jak się odżywiam, ile trenuję, nawet ile zarabiam! – śmieje się Arek.

Podobne pytanie dostał Arciom Karalok, który przewrotnie odpowiedział, że gra za darmo.

insta3

I miał rację! – żartuje Arek – Najważniejsze, by móc grać w piłkę ręczną!

Możliwość zmierzenia się z pytaniami od kibiców stanowiła dla skrzydłowego dużą przyjemność.

Nie dałem rady odpowiedzieć na wszystkie pytania, ale starałem się wybrać najciekawsze. To były proste, fajne pytania, których nie zadają nam dziennikarze, dotyczące spraw, które ciekawią kibiców i młodych zawodników, chcących się na nas wzorować – mówi zawodnik i dodaje, że sam bardzo chętnie wpada na klubowy Instagram – Cały czas śledzę wszystkie treści, dodawane czy to przez zawodników czy przez marketing!

Do tej pory swoje relacje na Instagramie @kielcehandball prowadzili Angel Fernandez, Arkadiusz Moryto, Bartłomiej Bis, Arciom Karalok i Blaz Janc. W ciągu najbliższych miesięcy kibice będą mogli spędzić po jednym dniu z pozostałymi zawodnikami PGE VIVE Kielce. Relacje publikowane w ramach InstaStories znikają po 24h od publikacji. Zapraszamy więc do sprawdzania klubowego konta na bieżąco, by nic Wam nie umknęło!