Żółto-biało-niebiescy w drodze do Moskwy!
09.01.2019, 09:46
News Młodzież

Młodzi kielczanie w drodze do Moskwy!

  • Magda Pluszewska
  • Tekst

pluszewska 2

  • Anna Benicewicz-Miazga
  • Foto

Anna Benicewicz-Miazga

Za kilka godzin autokar z młodymi zawodnikami KS VIVE Kielce dotrze do mroźnej stolicy Rosji, gdzie do końca tygodnia podopieczni trenera Aleksandra Litowskiego będą trenować i rozgrywać mecze z młodzieżą miejscowych klubów. Żółto-biało-niebiescy zostali zaproszeni do Moskwy przez boiskowego kolegę trenera Litowskiego, wieloletniego reprezentanta Rosji, Michaiła Czipurina.

To kolejny duży projekt młodzieżowy Klubu Sportowego VIVE Kielce! Nieco ponad dwa miesiące temu grupy zawodników z roczników 2003 i 2006 trenowane w klubie przez Krzysztofa Palucha i Rafała Bernackiego wyjechały na tydzień do Francji, zbierać sportowe doświadczenia i zwiedzać, a dziś kolejne drużyny żółto-biało-niebieskich udały się w następną podróż! Tym razem kierunek jest zgoła odmienny - we wtorkowy poranek zawodnicy z roczników 2002 i 2005 wyruszyli bowiem na wschód, do stolicy Rosji.

Ekipy te trenują na co dzień pod okiem Aleksandra Litowskiego, byłego zawodnika seniorskiego zespołu PGE VIVE, który do Kielc trafił z Kuncewa Moskwa. To właśnie znajomość z pewnym zawodnikiem z okresu, gdy grał w Moskwie, stworzyła możliwość tej wycieczki. I to nie byle jakim zawodnikiem!

Dostaliśmy zaproszenie od mojego kolegi z drużyny i wieloletniego reprezentanta Rosji, Michaiła Czipurina, który obecnie jest dyrektorem moskiewskiej Szkoły Zaplecza Olimpijskiego – opowiada trener Litowski – To pierwszy taki wyjazd, ale mam nadzieję, że będzie początkiem udanej współpracy. Będziemy chcieli, by wiosną, w ramach rewanżu, do Kielc przyjechali zawodnicy z Moskwy. Tymczasem przed nami kilka intensywnych dni treningów i meczów sparingowych z kilkoma zaproszonymi do Moskwy zespołami. To będzie świetna okazja, żeby poznać inny styl gry i zmierzyć się z rówieśnikami.

Poza sportem, młodzi zawodnicy będą mieli okazję pozwiedzać.

Nie każdy ma w życiu okazję, by odwiedzić Moskwę – mówi trener Litowski – Na pewno podzielimy więc wyjazd pół na pół pomiędzy sport i zwiedzanie. Udamy się na Kreml, Plac Czerwony, Łużniki, może uda się odwiedzić Mauzoleum Lenina czy pójść na Stary Arbat.

Choć pobudka wcześnie rano, a za nimi już długie godziny podróży, wszystkim dopisują humory! Niemal czterdziestoosobowa ekipa autokarem zmierza ku Moskwie, gdzie planuje dotrzeć w środę, 9 stycznia, około południa. Żółto-biało-niebiescy nocować będą w ośrodku wspomnianej szkoły olimpijskiej i w stolicy Rosji pozostaną do 13 stycznia. Powrót do Kielc zaplanowano na poniedziałek, 14 stycznia.

Wyjazd nie odbyłby się bez wsparcia Rodziców, Urzędu Miasta Kielce, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego i firm prywatnych: ANBER, AQUA-SYSTEMS, MULTILEK, CONRAD, KONIMAX, ZO KONSTRUKCJI STALOWYCH Paweł Sobczyk, IDEAON, TOMQ, WSK DROB, PARK PROMOCJI Ewa Trybulak, KASTOR Media. Serdecznie dziękujemy za pomoc!