Kielczanie ponownie wyróżnieni przez EHF!
04.03.2019, 10:10
News

Kielczanie ponownie wyróżnieni przez EHF!

 • Magda Pluszewska
 • Tekst

pluszewska 2

 • Olga Pierzak
 • Foto

olga pierzak

Każda porażka w Lidze Mistrzów boli, ale ta z Veszprem na szczęście nie miała żadnych negatywnych konsekwencji. Drużyna PGE VIVE Kielce po raz kolejny dała wielki powód do dumy swoim kibicom, pokazując piłkę ręczną na najwyższym poziomie, a serce do walki większe, niż zdawałoby się, że mogłoby się zmieścić w klatkach naszych zawodników. Koniec końców przegraliśmy spotkanie z wicemistrzami Węgier 35:36, ale zagraliśmy dobre zawody, po których Europejska Federacja Piłki Ręcznej postanowiła przyznać nam wyróżnienia indywidualne.

„Zaledwie dwudziestodwulatek, a już jeden z najlepszych prawoskrzydłowych na świecie” – uznali eksperci EHF, przyznając Blažowi Jancowi miejsce w najlepszej siódemce 14. kolejki. Skrzydłowy PGE VIVE zdobył w tym meczu siedem bramek, zachowując 100% skuteczność.

Do zestawienia najlepszych zawodników kolejki trafił też nasz były rozgrywający Dean Bombac, obecnie reprezentujący barwy Picku Szeged. „Jeśli tęsknicie za Ivano Baliciem, pokochacie tego gościa” – komentował lektor wideo, przygotowanego przez ehfTV – „To Michael Jordan piłki ręcznej!”. Deki również zdobył dla swojego zespołu siedem bramek, choć w przeciwieństwie do Blaža nie był bezbłędny – w całym spotkaniu oddał dziewięć rzutów.

Wśród najlepszych mamy jeszcze jeden polski akcent, choć tym razem nie kielecki. Najlepszym bramkarzem kolejki wybrano Adama Morawskiego. Golkiper Orlen Wisły Płock rozegrał chyba mecz życia, w drugiej połowie boju o „być albo nie być” w Lidze Mistrzów wpuszczając zaledwie pięć bramek. Płocczanie w wielkim stylu odrobili czterobramkową stratę do Silkeborga z pierwszego meczu baraży, a ostatecznie wygrali 27:20. Jeśli utrzymają ten poziom do najbliższego piątku, to w Hali Legionów zapowiada się świetny mecz z cyklu starych dobrych Świętych Wojen!

NAJLEPSZA SIÓDEMKA 14. KOLEJKI LIGI MISTRZÓW

 • LEWE SKRZYDŁO: David Mandic (HC PPD Zagreb)
 • LEWE ROZEGRANIE: Frankis Carol Marzo (Sporting CP)
 • ŚRODEK ROZEGRANIA: Dean Bombac (MOL-Pick Szeged)
 • PRAWE ROZEGRANIE: Luka Stepancic (Paris Saint-Germain)
 • PRAWE SKRZYDŁO: Blaž Janc (PGE VIVE Kielce)
 • OBROTOWY: Bjarte Myrhol (Skjern Handbold)
 • BRAMKARZ: Adam Morawski (Orlen Wisła Płock)

To jeszcze nie wszystko. Kolejnym zawodnikiem wyróżnionym przez EHF po 14. kolejce Ligi Mistrzów został Vladimir Cupara. Bramkarza PGE VIVE doceniono za fantastyczną obronę rzutu z koła Blaža Blagotinšeka w pierwszej połowie meczu z Telekomem Veszprem. To już trzecia kolejka z rzędu, gdy któryś z naszych golkiperów odnotowuje ponadprzeciętny występ w rozgrywkach Velux EHF Champions League. Cieszymy się z tak dobrej postawy naszych bramkarzy i nie możemy doczekać się kolejnych spotkań na europejskich parkietach. Na dwumecz z Motorem Zaporoże będziemy musieli poczekać trzy tygodnie. Pierwsze starcie odbędzie się na wyjeździe w terminie 23-24 marca, zaś rewanż w Hali Legionów w terminie 30-31 marca.

5 NAJLEPSZYCH PARAD BRAMKARSKICH 14. KOLEJKI LIGI MISTRZÓW

 1. Mikael Appelgren (Rhein-Neckar Loewen)
 2. Victor Kireev (HC Motor Zaporozhye)
 3. Emil Nielsen (Skjern Handbold)
 4. Ivan Pesic (HC Meshkov Brest)
 5. Vladimir Cupara (PGE VIVE Kielce)