T. Dujshebaev: Wielki szacunek dla chłopaków!
05.03.2019, 22:18
Komentarze

T. Dujshebaev: Wielki szacunek dla chłopaków!

  • Magda Pluszewska
  • Tekst

pluszewska 2

  • Angela Grewe
  • Foto

angela grewe (1)

We wtorkowy wieczór drużyna PGE VIVE Kielce wygrała półfinałowy pojedynek PGNiG Pucharu Polski w Kaliszu, pokonując miejscową Energę MKS 35:23. Tym samym czternasty raz z rzędu zagramy w finale tych rozgrywek, stając przed szansą zdobycia szesnastego trofeum.

Wszyscy bardzo cieszymy się z tego, że po raz czternasty z rzędu awansowaliśmy do finału Pucharu Polski! To wielki sukces! – podkreśla trener PGE VIVE, Talant Dujshebaev – Często nie szanujemy tego, co mamy, dopóki tego nie stracimy. Mam nadzieję, że kibice doceniają to osiągnięcie. W sporcie liczy się walka i codzienna praca chłopaków, którą nie zawsze widać. To ich wielka zasługa, że pomimo kontuzji, grając po dwa mecze tygodniowo, są w tym miejscu. Wielki szacunek dla nich!

Szkoleniowiec zaznacza, że drużyna gospodarzy wysoko zawiesiła poprzeczkę w tym spotkaniu, ale ze względu na rotację składem, kielczanie zachowywali więcej sił w decydujących momentach meczu.

Kalisz ma dobry zespół i dopóki zawodnicy mieli siły, naprawdę dobrze walczyli – mówi trener Dujshebaev – My robiliśmy rotacje i dlatego w końcówkach obu połów, gdy oni już nie mieli sił, mogliśmy wypracowywać przewagę. To też zasługa chłopaków, którzy szanowali przeciwnika przez sześćdziesiąt minut. Na początku brakowało nam świeżości, bo przyjechaliśmy prosto na mecz i musieliśmy dobrze w niego wejść, a Łukasz Zakreta wybronił kilka fajnych sytuacji. W trakcie całego meczu nie było jednak wątpliwości, która drużyna wygra.

Trener Dujshebaev dziękuje miejscowym kibicom za ciepłe przyjęcie w Kaliszu.

Atmosfera była naprawdę świetna, hala była pełna, zresztą w Kaliszu zawsze jesteśmy bardzo dobrze przyjmowani – mówi szkoleniowiec – Dziękujemy kibicom, którzy szanują piłkę ręczną i zawodników, którzy do nich przyjeżdżają.

Cała drużyna PGE VIVE jest w drodze do domu, gdzie od środy będzie skoncentrowana już tylko na jednym.

Wszyscy jesteśmy zdrowi i w dobrych humorach wracamy do Kielc, a jutro zaczniemy już przygotowania do meczu z Płockiem! – kończy trener Dujshebaev.

Ligowy mecz z Orlen Wisłą Płock odbędzie się w Hali Legionów w najbliższy piątek, 8 marca. Bilety na to spotkanie dostępne są w systemie eBilet.pl.