Mateusz Kornecki od lipca w Kielcach!
06.03.2019, 12:00
News

Mateusz Kornecki od lipca w Kielcach!

  • Magda Pluszewska
  • Tekst

pluszewska 2

  • Grzegorz Trzpil
  • Foto

Grzegorz Trzpil

Transfer Mateusza Korneckiego sfinalizowany! Bramkarz broniący obecnie barw Górnika Zabrze dołączy do drużyny PGE VIVE Kielce już tego lata. Kluby doszły do porozumienia, za sprawą którego Mateusz opuści szeregi ekipy Rastislava Trtika rok przed wygaśnięciem obecnie obowiązującego go kontraktu.

Mateusz Kornecki zwiąże się z Mistrzami Polski trzyletnią umową, której bieg rozpocznie się 1 lipca 2019 roku. Wszystko to za sprawą porozumienia, nad którym w ostatnim czasie pracowały kluby VIVE Kielce i NMC Górnik Zabrze. Kluby zgodnie nie ujawniają szczegółów negocjacji.

Cieszę się, że transfer dojdzie do skutku tego lata – komentuje Prezes Bertus Servaas – Bardzo dziękuję Prezesowi Bogdanowi Kmiecikowi za zrozumienie i pomyślny efekt rozmów. Obu nam zależy na rozwoju polskiej piłki ręcznej. Mam ogromny szacunek do Prezesa Kmiecika i jestem wdzięczny za to, że udało nam się wypracować tę wspólną decyzję. Mateusz Kornecki to bardzo zdolny i obiecujący polski bramkarz, w dodatku pochodzący z naszego regionu. Jestem przekonany, że wspólnie z Andreasem Wolffem stworzy interesujący duet bramkarski, jedyny taki w polskiej lidze.

Podobnego zdania jest Bogdan Kmiecik, prezes NMC Górnika Zabrze. 

Mateusz w naszym klubie bardzo się rozwinął i pokazuje, że jest jednym z najlepszych polskich bramkarzy. Cieszę się, że dostanie okazję do pokazania swoich umiejętności w zespole, który regularnie gra z sukcesami w Lidze Mistrzów, co na pewno pomoże mu w dalszym rozwoju, a nam pozostanie satysfakcja, że nasz klub pomógł mu w rozwoju seniorskiej kariery - mówi Prezes Bogan Kmiecik.

Mateusz Kornecki jest wychowankiem KSSPR-u Końskie, w barwach którego zadebiutował w pierwszej lidze zaledwie w wieku 15 lat. Wcześniej trenował piłkę ręczną w Miedzierzy, występując w Małej Lidze Piłki Ręcznej, której był najlepszym bramkarzem w 2005 i 2008 roku (druga i piąta edycja). Od 2017 roku regularnie występuje w reprezentacji Polski, jest również wyróżniającym się bramkarzem w rozgrywkach PGNiG Superligi. Jego brat, Hubert, gra w NMC Górniku Zabrze na pozycji rozgrywającego.