Gramy o setne zwycięstwo! Wraca Alex!
19.03.2019, 09:08
Zapowiedź

Gramy o setne zwycięstwo! Wraca Alex!

  • Magda Pluszewska
  • Tekst

pluszewska 2

  • Grzegorz Trzpil
  • Foto

Grzegorz Trzpil

W meczu 24. serii PGNiG Superligi zmierzymy się na wyjeździe ze Stalą Mielec. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 19 marca, o godz. 20:00 i jeśli wygramy, będzie setnym z rzędu zwycięstwem PGE VIVE Kielce w lidze!

To już ostatni ligowy mecz kielczan w przerwie między rozgrywkami Ligi Mistrzów. W najbliższą sobotę, 23 marca, o godz. 17:00 podopieczni trenera Talanta Dujshebaeva, staną naprzeciwko Motoru Zaporoże w ich własnej hali w ramach pierwszego ze spotkań fazy Last 16, czyli 1/8 finału Velux EHF Ligi Mistrzów. Tymczasem, dziś, na wyjeździe w Mielcu, drużyna PGE VIVE zmierzy się z miejscową Stalą. Podczas tego pojedynku trzeba będzie doszlifować wszystko to, co jeszcze „nie gra” w zespole i przećwiczyć ostatnie modyfikacje.

Od jakiegoś czasu, celem numer jeden kielczan – poza zwycięstwem – staje się zakończenie meczu w takim samym stanie zdrowotnym, w jakim nasi zawodnicy go zaczynają. Kontuzje stały się istną plagą kielecką, nękającą nas od samego początku sezonu. Wszyscy mieliśmy nadzieję, że od lutego, po wznowieniu rozgrywek, sytuacja się ustabilizuje, ale, niestety, z mistrzostw świata w Niemczech i w Dani dobiegały nas hiobowe wieści. Kontuzja Daniego Dujshebaeva, Luki Cindricia, a potem kolejne urazy, już w trakcie rozgrywek, Alexa Dujshebaeva, Michała Jureckiego, Krzysztofa Lijewskiego.

Na szczęście, Luka już dołączył do drużyny PGE VIVE Kielce, a dziś, w Mielcu, na parkiecie zobaczymy też po raz pierwszy od feralnego meczu z Kristianstad (09.02.2019.) Alexa! Zawodnik dopiero wczoraj rozpoczął wspólne treningi z zespołem, ale od dłuższego czasu „pali się” do gry. Wyniki poniedziałkowych badań kontrolnych są bardzo dobre, dlatego podjęto decyzję o tym, że rozgrywający może już pomóc swojej ekipie na parkiecie. Mecz z Mielcem to dobra okazja do wprowadzenia się do gry przed bardzo trudnym dwumeczem z Zaporożem.

Drużyna PGE VIVE pozostaje niepokonana w polskiej lidze od 99 spotkań. Tym samym, jeśli dziś pokonamy Stal Mielec, dołożymy na swoje konto okrągłe, setne zwycięstwo. Ostatnia porażka ligowa przytrafiła nam się 13 marca 2016 roku, gdy w sezonie 2015/16 przegraliśmy z Orlen Wisłą Płock 27:31. Stal Mielec obecnie zajmuje trzynaste, przedostatnie miejsce w tabeli ligowej. Na koncie ma zaledwie 13 punktów, po czterech zwycięstwach i dziewiętnastu porażkach. Najskuteczniejszym zawodnikiem naszych dzisiejszych rywali jest Bartosz Kowalczyk, zdobywca 95 bramek, który zajmuje dziesiąte miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców PGNiG Superligi. Zestawieniu liderują natomiast dwaj skrzydłowi PGE VIVE Kielce! Najskuteczniejszym zawodnikiem ligi jest Arkadiusz Moryto (139 bramek), a drugą pozycję zajmuje Blaz Janc (117 bramek). Czternasty w zestawieniu jest kolejny nasz skrzydłowy, ale z drugiej strony boiska, Angel Fernandez (89 bramek).

Mecz PGE VIVE Kielce ze Stalą Mielec rozpocznie się we wtorek, 19 marca, o godz. 20:00. Relację live można śledzić dzięki Statscore na stronie PGNiG Superligi (LINK).