Artystyczna strona piłki ręcznej
04.04.2019, 15:43
News

Artystyczna strona piłki ręcznej wg Anny Benicewicz-Miazgi

  • Magda Pluszewska
  • Tekst

pluszewska 2

  • Anna Benicewicz-Miazga
  • Foto

Anna Benicewicz-Miazga

Anna Benicewicz-Miazga, nasza klubowa fotograficzka, została dostrzeżona przez firmę Gorenje, inicjatora ruchu #simplyfans. Ania jest autorką pięknej grafiki, będącej znakiem rozpoznawczym nowego konkursu #simplyfansunited oraz bohaterką artykułu rozpoczynającego serię poświęconą artystycznej stronie piłki ręcznej.

Żółto-biało-niebieskie akcenty w tym sezonie są mocno widoczne w Lidze Mistrzów! Drużyna PGE VIVE awansowała do ćwierćfinału rozgrywek, gdzie zmierzy się z francuskim PSG, nasz kibic, Maciej Putała, podbił media społecznościowe swoim zdjęciem w żółtej koszulce na szczycie islandzkiego wzgórza Kirkjufell, wygrywając dla klubu i pacjentów Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii zawadiacką lodówkę w klubowych barwach, w konkursie #Simplyfans, a teraz dodatkowo wyróżniono Annę Benicewicz-Miazgę! Ania to artystka fotografik od lat współpracująca z KS VIVE Kielce, która stała się bohaterką bloga firmy Gorenje, inicjatora ruchu #Simplyfans.

Na potrzeby konkursu #Simplyfansunited Ania przygotowała piękną grafikę ilustrującą kibiców różnych klubów zjednoczonych w swej pasji do piłki ręcznej. Jej twórczość została dostrzeżona przez Anję Anić, menadżera mediów społecznościowych firmy Gorenje, która postanowiła stworzyć galerię osób tworzących artystyczną stronę piłki ręcznej (seria tekstów Handball fan’s artistic sides). Ania jest jej pierwszą bohaterką.

Śledzę scenę piłki ręcznej od dziesięciu lat i wiele razy widziałam fantastycznych artystów i fotografów, którzy wykonują świetną pracę dla piłki ręcznej, ale często są niewystarczająco doceniani – mówi menadżer mediów społecznościowych Gorenje Simplyfans, Anja Anić – Dlatego postanowiłam dać szansę wszystkim kibicom i artystom, których twórczość w jakiś sposób odnosi się do piłki ręcznej, na pokazanie się światu poprzez serię naszych artykułów. Jeśli ktoś podejmuje wysiłek, by stworzyć coś pięknego, moim zdaniem zasługuje na dostrzeżenie – i to właśnie chcę takim osobom dać.


56232233_893196287693278_1564003308522176512_n

Anna Benicewicz-Miazga, fotograf PGE VIVE Kielce

Anna Benicewicz-Miazga od razu zwróciła uwagę Anji.

Anna wzbudziła moje zainteresowanie świetnymi grafikami, jest naprawdę utalentowana, zarówno jako fotograf, jak i grafik – podkreśla Anja Anić – Doceniamy jej miłość do piłki ręcznej, którą widać na zdjęciach. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że zgodziła się przygotować także grafikę specjalnie dla nas i naszego konkursu #simplyfansunited!

Jak dowiecie się z artykułu na stronie Simplyfans, na pierwszym meczu piłki ręcznej Ania znalazła się zupełnie przypadkowo, ale od razu zakochała się w tym sporcie. Najbardziej lubi w nim dynamikę, która jest bardzo interesującym zjawiskiem z punktu widzenia fotografii. Od dziesięciu lat swój talent wykorzystuje na meczach PGE VIVE Kielce, fotografując zawodników oraz przygotowując grafiki, które klub wykorzystuje w mediach społecznościowych. Jest także współautorką klubowych kalendarzy, katalogów oraz gazetki #dawajDAWAJ. Więcej o Ani przeczytacie na blogu Gorenje Simplyfans [LINK].

Bardzo cieszymy się z sukcesu Ani i z tego, że współpracuje z nami już tyle lat! Dziękujemy Aniu, za Twoje zaangażowanie, pasję i talent, które dają tak piękne efekty w klubowych mediach!