Zawodnicy i trener PGE VIVE na kwietniowych zgrupowaniach kadr
05.04.2019, 11:04
News

Siedmiu zawodników i trener PGE VIVE na kwietniowych zgrupowaniach kadr

Trwa przerwa w treningach drużyny PGE VIVE Kielce. Część zawodników odbywa zasłużone urlopy, inni dołączyli lub wkrótce dołączą do kolegów z kadr narodowych na zgrupowaniach. Niebawem czekają ich bowiem ważne dwumecze w kwalifikacjach do EHF EURO 2020, które w dniach 9 - 26 stycznia 2020 r. odbędzie się w trzech krajach - Austrii, Norwegii i Szwecji. W tej grupie jest siedmiu zawodników PGE VIVE oraz drugi trener zespołu, Uros Zorman.

POLSKA

Przed Polakami dwa prestiżowe spotkania z Niemcami. Kadrowicze, pod wodzą nowego trenera, Patryka Rombla, od wczoraj trenują w Szczyrku. W poniedziałek, 8 kwietnia, przeniosą się do Gliwic, gdzie w środę, 10 kwietnia, rozegrają pierwszy mecz z wicemistrzami Europy z 2016 roku. Dwa dni po tym spotkaniu wylecą do Niemiec, gdzie 13 kwietnia, w Halle, zmierzą się z rywalami w rewanżu. W kadrze Polski znajduje się skrzydłowy PGE VIVE Kielce, Arkadiusz Moryto i przyszły bramkarz PGE VIVE, Mateusz Kornecki. Powołanie na zgrupowanie otrzymał także wypożyczony do Motoru Zaporoże Paweł Paczkowski, niestety kilka dni przed meczem Ligi Mistrzów w Kielcach, rozgrywający zerwał więzadło krzyżowe przednie w lewym kolanie.

W Grupie 1 biało-czerwoni mają za sobą wysokie zwycięstwo z Kosowem i sensacyjną porażkę z Izraelem. W dwumeczu z Niemcami liczymy przede wszystkim na solidny występ i walkę. Christian Prokop, szkoleniowiec naszych rywali, wystawi najmocniejszą ekipę, z przyszłym bramkarzem PGE VIVE, Andreasem Wolffem oraz m. in. Uwe Gensheimerem, Patrickiem Wienckiem czy Steffenem Weinholdem w składzie.

10.04., godz. 18:00 (Gliwice) Polska – Niemcy

13.04., godz. 14:00 (Halle) Niemcy – Polska

KLASYFIKACJA DRUŻYN GRUPY 1

grupa 1

 

SERBIA I CHORWACJA

W kwalifikacjach do EHF EURO 2020 Grupy 2 przyszedł czas na dwumecz między Chorwacją i Serbią, a w nim po dwóch stronach barykady zobaczymy zawodników PGE VIVE Kielce. W reprezentacji Serbii nie mogłoby zabraknąć będącego w świetnej formie Vladimira Cupary, w szerokiej kadrze Chorwacji natomiast znaleźli się Filip Ivić i Marko Mamić oraz przyszły rozgrywający PGE VIVE, Igor Karacić. Pierwszy z dwóch meczów pomiędzy bałkańskimi ekipami odbędzie się w Belgradzie 11 kwietnia, rewanż zaś w Zadarze trzy dni później. Podopieczni Nenada Perunicicia w najbliższą niedzielę rozpoczną zgrupowanie w Kowiłowie, nieopodal Belgradu.

11.04., godz. 18:00 (Belgrad) Serbia – Chorwacja

14.04., godz. 20:30 (Zadar) Chorwacja – Serbia

KLASYFIKACJA DRUŻYN GRUPY 2

 grupa 2

 

SŁOWENIA

Po dwóch pierwszych kolejkach eliminacji grupowych Słowenia lideruje Grupie 4. Teraz podopiecznych Veselina Vujovicia czeka dwumecz z drugą w tabeli Holandią. Mecze zaplanowane są na 11 i 14 kwietnia. W kadrze zawodników znalazł się skrzydłowy PGE VIVE Kielce, Blaz Janc, zaś w sztabie trenerskim drugi trener zespołu Uros Zorman, który na początku marca został asystentem trenera Vujovicia.

11.04., godz. 19:30 (Almere) Holandia – Słowenia

14.04., godz. 17:00 (Celje) Słowenia – Holandia

KLASYFIKACJA DRUŻYN GRUPY 4

 grupa 4

 

BIAŁORUŚ

W ramach kwalifikacji do EHF EURO 2020 Białorusini rozegrają dwumecz z reprezentacją Czech. Pierwszy z nich odbędzie się w Pilźnie, 10 kwietnia, a drugi cztery dni później w Mińsku. Przygotowując się do tej rywalizacji, kadra Jurija Szewcowa od 4 kwietnia trenuje na zgrupowaniu z udziałem obrotowego PGE VIVE Arcioma Karaloka i rozgrywającego Uladzislaua Kulesha.

10.04., godz. 18:10 (Pilzno) Czechy - Białoruś

14.04., godz. 17:00 (Mińsk) Białoruś – Czechy

KLASYFIKACJA DRUŻYN GRUPY 5

 grupa 5

 

Wyjątkowo, w kadrze swojego kraju nie znalazł się żaden z „kieleckich” Hiszpanów. Podopieczni Jordiego Ribery, jako mistrzowie Europy 2018 udział w EHF EURO 2020 mają zapewniony, więc obecnie rywalizują w towarzyskim EHF Euro Cup, w którym poza nimi występują także wszyscy trzej gospodarze turnieju, Szwecja, Norwegia, Austria. W październiku 2018 roku Hiszpanie poradzili sobie w starciach ze Szwecją (29:28) i Norwegią (30:27). Teraz czeka ich dwumecz z Austrią.