Polska na EHF EURO 2020!

pluszewska 2

• Grzegorz Trzpil

Grzegorz Trzpil

Po bardzo trudnym, wyszarpanym zwycięstwie w ostatnim meczu kwalifikacji do EHF EURO 2020, wieńczącym ciężki okres walki o styczniowy turniej, biało-czerwonym udało się wywalczyć awans do mistrzostw! W ostatnim spotkaniu eliminacji Polacy pokonali Izrael 26:23, zapewniając sobie miejsce drugie w Grupie 1 i wracając na mapę turniejów mistrzowskich po dwóch latach nieobecności (Polacy ostatni raz brali udział w MŚ 2017 we Francji, nie kwalifikując się do ME 2018 w Chorwacji i MŚ 2019 w Niemczech i Danii).

Podopieczni Patryka Rombla niemal cały pojedynek przegrywali, próbując zbliżyć się do rywali na remis, co udało się dopiero pod koniec drugiej połowy. Duża w tym zasługa skrzydłowego PGE VIVE Kielce, Arkadiusza Moryto i nowego bramkarza naszego zespołu, Mateusza Korneckiego, którzy w tym ważnym okresie wyróżniali się na boisku. Był to kolejny nienajlepszy mecz reprezentacji Polski, wygrany zdecydowanie wolą walki, nie zaś taktyką czy techniką. Na szczęście po wszystkich perypetiach eliminacji pozytywnym akcentem udało się zakończyć ten rozdział historii kadry, awansując do styczniowych mistrzostw Europy, które w dniach 9-26 stycznia 2020 r. odbędą się w Austrii, Szwecji i Norwegii.

Polska - Izrael 26:23 (10:11)

Polska: Kornecki, Morawski - Krajewski 3, Walczak 3, Łangowski 1, Pilitowski 1, Syprzak 3, Szpera 3, Moryto 8, Potoczny, Jarosiewicz, Przybylski, Dawydzik, Krieger, Podsiadło 3, Chrapkowski.

Izrael: Elimelech, Tepper - Shkalim 3, Levy 3, Hershkowitz 4 (1 k), Gerera 1, Zitler, Gingihasshvili 2, Tutkenitz 1, Appo 1, Mosindi 1, Bodenheimer, Cohen, Hamami 5 (2 k), Pomeranz 1.

~

Przypominamy o prowadzonej przez nas ankiecie dotyczącej wizerunku i medialności naszego klubu. Zachęcamy do jej wypełnienia co zajmie Państwu jedynie 5 minut.

Wasze zdanie jest dla nas bardzo ważne. Ankieta jest anonimowa, a z jej wyników wyciągnięmy wnioski na przyszły sezon.