Komentarze po losowanie grup Ligi Mistrzów 2019/2020
27.06.2019, 19:36
News

Komentarze po losowanie grup Ligi Mistrzów 2019/2020

W sezonie 2019/2020 zagramy w grupie B Velux EHF Champions League. W gronie zespołów, z którymi będą rywalizować żółto-biało-niebiescy znaleźli się: Vardar Skopje (Macedonia), Telekom Veszprem (Węgry), Motor Zaporoże (Ukraina), Meshkov Brest (Białoruś), Montpellier HB (Francja), FC Porto (Portugalia) i THW Kiel (Niemcy).

Arkadiusz Moryto: W tym sezonie trafiliśmy na bardzo ciekawą grupę Ligi Mistrzów, czekają nas ciekawe wyjazdy. W roli faworyta widzę ubiegłorocznego zwycięzcę rozgrywek macedoński Vardar, z całą pewnością o zwycięstwo w grupie B będzie też walczyć Telekom Veszprem. Oczywiście, my również będziemy chcieli wykorzystać swoje szanse, żeby znaleźć się jak najwyżej na koniec fazy grupowej LM. Z grona zespołów, które wylosowaliśmy nie grałem jeszcze nigdy z FC Porto i THW Kiel i myślę, że te spotkania, a szczególnie z niemieckim zespołem, będą dla mnie najciekawsze.

Krzysztof Lijewski: Wydaję mi się, że grupa B Ligi Mistrzów będzie bardzo wyrównana. Mamy w niej obrońcę tytułu - Vardar, ale również innego uczestnika niedawnego Final4 - Telekom Veszprem. Trzeba pamiętać, że francuski Montpellier wygrał Ligę Mistrzów w 2018 roku. Meshkov Brest i Motor Zaporoże, to zespoły, które coraz lepiej radzą sobie w europejskich rozgrywkach. Przed sezonem zagraliśmy dwa trudne spotkania w 1/8 Ligi Mistrzów z mistrzem Ukrainy. W naszej grupie znalazł się także powracający do LM - THW Kiel i myślę, że Kilończycy będą bardzo chcieli udowodnić swoją wartość w tym sezonie. Stawkę dopełnia nieobliczalny mistrz Portugalii - FC Porto. Czekają nas naprawdę bardzo ciekawe spotkania, z których wiele będzie się rozstrzygać w końcówkach.

Uros Zorman (II trener): Wszystkie drużyny grające w Lidze Mistrzów prezentują najwyższy poziom. W grupie mamy bardzo silne zespoły takie jak Vardar czy Veszprem, ale uniknęliśmy Barcy i Paris Saint Germain. Jak w każdym sezonie w Lidze Mistrzów czekają nas wielkie emocje. Wiele z zespołów, z którymi zagramy przeszło zmiany kadrowe i na pewno będą w nadchodzącym sezonie grać nieco inaczej. Do każdego meczu będziemy musieli solidnie się przygotowywać i analizować każdego rywala. W grupie B nie ma słabych zespołów, każda z drużyn z roku na rok prezentuje się coraz lepiej, mam tu na myśli np. Motor Zaporoże czy Meshkov Brest.