22.08.2019, 10:12

Lepsi o dwadzieścia bramek!

• Edwin Luppens

W drugim meczu sparingowego tournée drużyna PGE VIVE Kielce z łatwością pokonała zwycięzcę Pucharu Holandii, KRAS/Volendam 35:15. Ekipa Talanta Dujshebaeva w pierwszej połowie pozwoliła gospodarzom zdobyć jedynie dziesięć, a w drugiej pięć bramek. Dobrze spisała się kielecka defensywa, a najwięcej trafień dla Mistrzów Polski odnotowali Alex Dujshebaev i Arek Moryto (po pięć).

KRAS/Volendam – PGE VIVE Kielce 15: 35 (10:18)

PGE VIVE Kielce: Wolff, Kornecki – Vujović 3, Karacić 3, A. Dujshebaev 5, Pehlivan 2, Aginagalde 4, Janc 2, Lijewski 2, Kulesh 3, Moryto 5, Fernandez 3, Karalok 3, Guillo

KRAS/Volendam: Eijlers, Schellekens – Nagtegaal 2, Claessens 3, Roefs, Baijens 1, Lekovic 1, Geus 1, Bourget 2, de Vette, Neuteboom, Blaauw, Visser 1, Jansen 4

Kielczanie zaczęli od prowadzenia 5:1. Dobrze pracowali w obronie i zdobywali bramki z kontr, w bramce dobre występy odnotowali Andreas Wolff, który bronił w pierwszej połowie i Mateusz Kornecki, który zameldował się między słupkami w drugiej. Po kilku minutach gospodarze zdołali zbliżyć się do Mistrzów Polski na jedno trafienie (6:5), ale od tego momentu nasi zawodnicy zaczęli coraz bardziej odjeżdżać rywalom, systematycznie zwiększając prowadzenie. Pierwszą połowę zakończyli rezultatem 18:10. W drugiej części gry zespół KRAS/Volendam zdobył jedynie pięć bramek, podczas gdy żółto-biało-niebiescy aż siedemnaście. Najwięcej trafień dla PGE VIVE odnotowali Alex Dujshebaev i Arkadiusz Moryto (po pięć).